Zpráva

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se konalo krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů

Krajské finále dopravní soutěže mladých cyklistů se ve dnech 22. a 23. května 2018 uskutečnilo v prostorách dětského dopravního hřiště ve Frenštátě pod Radhoštěm. Sportovní a vědomostní soutěž byla rozdělena do dvou kategorií podle věku.

Moravskoslezský kraj byl stejně jako v ostatních letech pořadatelem krajského finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. Zázemí pro konání letošního finále nalezl Moravskoslezský kraj opět na dětském dopravním hřišti ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Jedná se o soutěž s dlouholetou a bohatou tradicí, která představuje jednu z nejatraktivnějších a nejúčinnějších forem dopravní výchovy dětí a mládeže, neboť zúčastněným umožňuje aplikovat teoretické znalosti dopravních předpisů v praxi a zvládat tak reálné situace, kterým jsou či budou jako účastníci silničního provozu vystavováni. O významu soutěže svědčí také zapojení mnoha subjektů – ať již orgánů veřejné správy či dalších institucí, jejichž činnost je s bezpečností silničního provozu spojena. Samotná soutěž probíhá postupovou formou od základních přes okrsková, okresní a krajská kola až po republikové finále, z něhož vzejdou účastníci vrcholného mezinárodního kola.
V našem kraji v mladší kategorii stejně jako loni i letos zvítězili žáci Základní školy Smetanův okruh 4, Krnov, na druhém místě se umístila Základní škola Odry, Pohořská 8, a třetí příčku obsadila Základní škola Jiřího z Poděbrad, Frýdek-Místek. Ve starší kategorii zlato vybojovala, stejně jako v I. kategorii, Základní škola Smetanův okruh 4, Krnov, druhé místo patřilo Základní škole Jiřího z Poděbrad, Frýdek-Místek, bronz si odnesla Základní a mateřská škola Ostrava – Hrabůvka, A. Kučery 20.
Vítězná družstva obou kategorií postupují do celorepublikového finále, které se letos bude konat od 19. do 21. června v Brně.
Dopravní soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy ve spolupráci s krajskými koordinátory BESIP. Okrsková, okresní kola a krajské kolo každoročně finančně zajišťuje Moravskoslezský kraj, který se prostřednictvím Krajského úřadu Moravskoslezského kraje podílí i na samotné organizaci krajského finále.