Zpráva

Dotace z Programu švýcarsko-české spolupráce pomohla zkvalitnit život seniorům

Větší komfort a více soukromí získali obyvatelé domova pro seniory na Rooseveltově ulici v Opavě

Díky společné 45 milionové investici Moravskoslezského kraje a švýcarského grantu do rekonstrukce budovy, která byla dne 7. 3. 2016 slavnostně otevřena, se podařilo zkvalitnit podmínky pro poskytování sociální služby 41 seniorům starším 65 let, kteří mají sníženou soběstačnost a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiných lidí.

Projekt „Humanizace domova pro seniory na Rooseveltově ulici v Opavě“ byl spolufinancován z Programu švýcarsko-české spolupráce (38 milionů korun) a z rozpočtu Moravskoslezského kraje (7 milionů korun). Záměr individuálního projektu a žádost o grant (tzv. konečný návrh projektu) byl zpracován odborem evropských projektů bez zainteresování externího subjektu.

Objekt již neodpovídal současným trendům a požadavkům na kvalitu poskytování sociálních služeb seniorům. Po rekonstrukci, která probíhala od září 2014 do listopadu 2015, senioři bydlí v jedno a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením vybavených novým nábytkem. Zrušením tří a čtyřlůžkových pokojů tak získali větší soukromí a komfort. Budova je nyní bezbariérová, rekonstrukcí prošel také kuchyňský a prádelenský provoz a obyvatelé domova mají nově k dispozici také několik společenských místností.

V rámci projektu zbývá pořídit vozidlo pro rozvoz stravy a vozidlo pro přepravu klientů.

Podpořeno z programu švýcarsko-české spolupráce
Supported by a grant from Switzerland throught the Swiss Contribution to the enlarged European Union


8. března 2016
frame-scrollup