Zpráva

Projekty z oblasti cestovního ruchu

Moravskoslezský kraj realizoval projekty v odvětví cestovního ruchu spolufinancované z evropských finančních zdrojů za cca 223 mil. Kč (dotace cca 196 mil. Kč) , a to s několika cíli:

  • zlepšit vnímání image Moravskoslezského kraje,
  • ukázat a nabídnout Moravskoslezský kraj jako zajímavou turistickou destinaci,
  • zkvalitnit infrastrukturu pro turistiku a aktivní trávení volného času.

V rámci projektů byl Moravskoslezský kraj prezentován nejen prostřednictvím webu a médií, ale také účastí našich zástupců na veletrzích cestovního ruchu. Moravskoslezský kraj může nabídnout přírodní bohatství, udržované tradice a řemesla, historické a kulturní památky, lázeňství, vybavená sportoviště i výtečnou gastronomii, což jsme měli možnost ukázat jak v tuzemsku, tak zahraničí.

Snahou Moravskoslezského kraje je také rozšířit a zkvalitnit nabídku pro aktivní trávení volného času. Za tímto účelem byly realizovány projekty „Beskydská magistrála“ a „Jesenická magistrála“. Oba projekty byly zaměřeny na podporu běžeckého lyžování a cykloturistiky. Jejich prostřednictvím došlo ke zkvalitnění turistické infrastruktury (dřevěná odpočívadla, stojany na kola a lyže, informační a panoramatické tabule) v regionu a rozvojem orientačně informačního systému. Nově vznikl informační systém napojený na GPS, který přenáší aktuální polohu partnerských roleb a skútrů a informuje o stavu tras a jejich poslední úpravě. Aktuální počasí je možné sledovat díky přenosu webových kamer, které jsou důsledně rozmístěny po celé lokalitě. Vznik magistrál umožnil založení tradice lyžařských běžeckých a cyklistických závodů.

frame-scrollup