Zpráva

Na koncertě Janáček a Tři Tygři vystoupí i Boris Urbánek, Elis Mraz či Patricie Janečková

Velký galakoncert v Multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích bude vrcholem oslav 100. výročí vzniku Československa. Kromě už zveřejněných interpretů jako David Stypka s kapelou Bandjeez, Janáčkova filharmonie Ostrava či improvizační kvartet Tři Tygři se návštěvníkům představí například i Boris Urbánek, Elis Mraz či Patricie Janečková. Koncert, který finančně podpořil Moravskoslezský kraj, se uskuteční 4. prosince 2018, vstupenky pro veřejnost jsou již v předprodeji.

„Koncert složí hold všem významným umělcům, kteří v průběhu let 1918 až 2018 výrazně přispěli k rozvoji kultury v Moravskoslezském kraji. Myslím, že si návštěvníci užijí příjemný večer plný zajímavých vystoupení, ale taky humoru,“ uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Moravskoslezský kraj ke koncertu vydá reprezentativní publikaci, která přiblíží sto let kultury v regionu. „Publikace bude rozdělená do pěti kapitol, které se budou věnovat výtvarnému umění, literatuře, hudbě, filmu a divadlu. Čtenáři si tak připomenou tvorbu nejvýznačnějších umělců, kteří svým uměním přesáhli hranice Moravskoslezského kraje a často i republiky,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro kulturu Lukáš Curylo a dodal, že publikaci zdarma dostane každý návštěvník koncertu.

„V programu se objeví i další zvučná jména. Návštěvníci se mohou těšit i na vystoupení Evy Dřízgové, Libora Olmy, nadějné ostravské kapely Places, dechový orchestr složený z hráčů orchestru operety Národního divadla moravskoslezského, spojených pěveckých sborů Moravy a Slezska a dalších,“ řekl za pořádající spolek Společnost pro kulturu a umění jeho předseda Ladislav Vrchovský.

Režii koncertu má na starost Janka Ryšánek Schmiedtová, která řekla: „Společně se Třemi tygry pracujeme na tom, jak co nejlépe skloubit roli průvodců důstojným večerem s potenciálem jejich improvizačního umu. Protože i důstojný večer může mít humor a šmrnc, nápad i styl. Už teď mohu prozradit, že se bude i trochu tančit a snad dokonce zlehounka zpívat!“

Člen improvizační skupiny Tři Tygři Albert Čuba k účinkování řekl: „Tři Tygři mají radost, že se můžou vydat do úplně nového teritoria, protože jak známo, šelmy potřebují především volnost. Gong je teritorium skutečně rozlehlé, což nám umožní pořádný rozběh za kořistí - a tou je humor a legrace ve všech jeho podobách. Těšíme se, že především s hudebníky filharmonie vytvoříme pořádnou zoo. Vladimír Polák již avizoval, že se pokusí strhnout dirigenta, aby převzal vedení koncertu.“

Vstupenky na galavečer Janáček a Tři Tygři jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketstream. Publikace věnovanou vývoji kultury v Moravskoslezském kraji je v ceně vstupenky, jeho návštěvníci ji tedy při odchodu dostanou zdarma. 


7. listopadu 2018
frame-scrollup