Zpráva

Švadlenky Těšínského divadla šijí místo kostýmů roušky

Odhadem stovku bavlněných roušek denně ušijí švadleny v krejčovně Těšínského divadla, které je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. Roušky stále zůstávají nedostatkovým materiálem nejen pro občany, ale i pro zdravotníky a v sociálních službách. Vedení Těšínského divadla se touto cestou rozhodlo nabídnout pomoc.

Nápad, aby švadlenky začaly šít roušky, vznikl na základě poptávky dialýzy Nemocnice Český Těšín. „Po včerejší dodávce deseti tisíc respirátorů od moravskoslezských hasičů a čtyřech a půl tisících roušek, které nám poslalo Ministerstvo zdravotnictví, by měly být potřeby zdravotníků v kraji na nějaký čas pokryté. Přesto jsem velmi rád, že se v Těšínském divadle roušky šít začaly. Co se nevyužije na dialýze českotěšínské nemocnice, rádi od divadla převezmeme a předáme tam, kde jsou roušky nejvíce potřeba,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že i podomácku vyrobená rouška může zmírnit šíření viru.

„Je úplně jedno, kdo přišel s větou Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Důležité je, že je toto heslo pravdivé,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Šití roušek v Těšínském divadle začalo i díky otevření obchodů s látkami. „Každá rouška se počítá, proto budeme s výrobou roušek pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné,“ řekla vedoucí krejčovny Těšínského divadla Karin Szostoková.


19. března 2020
frame-scrollup