Zpráva

Nejúspěšnější sportovci Moravskoslezského kraje za rok 2004

Mládež – jednotlivci, 47 návrhů

Příjmení a jméno Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Bálintová Zuzana TJ Sport Moravia Havířov kickbox ME 1. místo (3 x), MS 2. místo
Bobek Ondřej a Pavel Yacht club Baník Ostrava jachting ME 2. místo, MMČR a MR 1. místo
Čech David KPS Opava plavání přeplavání kanálu La Manche
Durčák Petr   letecké modelářství ME 2. místo
Gondek Michal Yogi Racing Ostrava duatlon ME 1. místo, MS 13. místo
Jančařík Lubomír TJ NH Ostrava stolní tenis ME 3. místo, MS 7. místo
Kirvej Antonín TJ Kovona Karviná kulturistika MS juniorů 1. místo, nejlepší kulturista ČR 2004
Krečmerová Gabriela SSK Ostroj Opava sportovní střelba ME 3. místo
Ščerbová Denisa SSK Vítkovice atletika OH, MS, M ČR
Slováková Petra Kánoe klub Opava kanoistika MS juniorů 2. místo

Mládež – družstva, 12 návrhů

Družstvo Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Družstvo juniorů SSK Vítkovice atletika PMEZ juniorů 3. místo, MČR 2. místo
Družstvo mladšího dorostu Handball Club Baník Karviná házená Mistr ČR, Mistr Moravy sever, vítěz mnoha turnajů
Družstvo starších žáků RC Havířov ragby Přeborník ČR
Družstvo starších žáků SKV Baník Havířov vzpírání Mistr ČR, liga žákovských družstev 1. místo
Družstvo dívek TJ Sport Moravia Havířov kickbox ME v aerokicku

Dospělí – jednotlivci, 26 návrhů

Příjmení a jméno Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Bába Jaroslav SSK Vítkovice atletika OH 3. místo, HMS 3. místo
Bartůněk Petr a Kamil TJ Petřvald na Moravě sálová cyklistika MČR ve dvojicích, MS 3. místo
Chalupa Jaroslav Svaz modelářů raketové modelářství ME 2. a 5. místo
Jacková Jana ŠK Frýdek-Místek šachy MS žen 16. místo, šachová olympiáda 28. místo
Koza Dušan Klub Judo Baník Ostrava judo Mistr ČR
Kubina Pavel HC Vítkovice lední hokej Vítěz Stanley Cup 2004
Látal Radek FC Baník Ostrava kopaná Kapitán Mistra ČR
Tomeček Lubomír KHS Sportfull bike team Bruntál horská kola MS 2. místo (2x)
Matykiewicz Tomáš SKV Baník Havířov vzpírání Mistr ČR, 12. místo OH
Ostřanský Martin FBC Pepino Ostrava florbal Florbalista ČR 2004, kapitán vícemistra ČR, vítěz českého poháru 2004
Petrová Tereza TJ NH Ostrava beachvolejbal MS akademické 1. místo

Dospělí – družstva, 14 návrhů

Družstvo Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Družstvo mužů "A" FC Baník Ostrava kopaná Mistr ČR
Družstvo žen TJ Sokol Havířov estetická skupinová gymnastika MR 1. místo, MS 8. místo
Družstvo mužů FBC Pepino Ostrava florbal Vícemistr ČR
Družstvo žen Start Horní Suchá stolní tenis MČR 1. místo,
Team Polar Polar Sailing s. r. o. námořní jachting Pohár Yacht Sport Cup 2. místo

Handicapovaní, 4 návrhy

Příjmení a jméno Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Běleš Radim SK Beskyd Handicap atletika OH 1. místo v hodu diskem 2. místo v hodu kuželkou
Kniezková Martina SK Beskyd Handicap atletika OH1. místo v hodu diskem (také světový rekord)
Kubala Milan SK ZPS Frýdek-Místek atletika OH 1. místo v hodu diskem
Stach Jiří SK Rapid Muglinov stolní tenis MS Mexiko City

Cvičitelé, 7 návrhů

Příjmení a jméno Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Bařinová Marie Klub českých turistů, Frýdlant n. Ostravicí turistika dlouholetá činnost s mládeži organizace turistických akcí
Hupková Jana TJ Slavoj Bruntál sport pro všechny dlouholetá činnost, cvičení rodičů s dětmi, aqvagymnastika
Kliková Jarmila TJ VOKD Ostrava - Poruba sport pro všechny dlouholetá činnost cvičitelky 
Vilhelm Jiří Klub českých turistů turistika dlouholetá činnost s mládeži organizace Turistických závodů

Trenéři, 28 návrhů

Příjmení a jméno Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Duda Aleš SSK Vítkovice atletika trenér OH 3. místo, HMS 3. místo, MSJ 1. místo, nejúspěšnější trenér Českého atletického svazu
Gavendová Anna TJ TŽ Třinec orientační běh trenérka MS juniorů 4. místo(2x), trenérka mládeže
Ing. Pásek Lubomír TJ Baník Ostrava sáně 50 let trenérské práce s mládeži
Slovák Dalibor Kánoe klub Opava kanoistika MS 1. místo (6x), ME juniorů
Vyskočil František SSK Frenštát p. R. sportovní střelba trenér mládeže a handicapovaného střelce

Cena hejtmana kraje - Nejlepší sportovní výkon

Příjmení a jméno Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Bába Jaroslav SSK Vítkovice atletika OH 3. místo, HMS 3. místo
frame-scrollup