Zpráva

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2011

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje ocení za vynikající sportovní výkony a výchovu sportovců Moravskoslezského kraje v roce 2011 nejúspěšnější sportovce, sportovní družstva, trenéry a cvičitele. Tradiční slavnostní předání ocenění se uskuteční letos již po desáté, a to v úterý 6. března 2012 v Aule VŠB-TU v Ostravě- Porubě, za účasti vedení Moravskoslezského kraje, zastupitelů, starostů, poslanců, bývalých vynikajících sportovců a zástupců krajských sportovních svazů a tělovýchovných jednot.

Nejúspěšnější sportovci byli vybráni na základě sportovních výkonů v roce 2011 z různých i méně známých sportovních odvětví. Celkem bylo podáno 96 návrhů na ocenění nejúspěšnějších sportovců kraje za rok 2011. Návrhy projednalo Všesportovní kolegium Moravskoslezského kraje a doporučilo ocenit bez uvedení pořadí v kategorii mládež do 19 let 10 jednotlivců a 5 družstev, 10 jednotlivců a 5 družstev dospělých, 3 handicapované sportovce, 6 cvičitelů a trenérů, Cenu hejtmana za nejhodnotnější sportovní výkon, ocenění Rady Moravskoslezského kraje a uvést osobnost kraje do síně slávy za celoživotní přínos v oblasti sportu.

Slavnostní vyhlášení a předání ocenění nejúspěšnějším sportovcům se bude konat formou společenského večera, který bude moderovat dvojice Náhlovský – Mladý. Hosté se mohou mj. těšit i na vystoupení slovenské zpěvačky Kristíny, skupiny Plavci či zpěvačky Zuzany Mikové. Ceny oceněným sportovcům předá 1. náměstek hejtmana kraje Miroslav Novák, náměstkyně hejtmana Věra Palková, ale i bývalí vynikající sportovci kraje, sportovní funkcionáři či zástupci sponzorů. Za celoživotní přínos v oblasti sportu bude uveden do Síně slávy 6násobný vítěz Rallye Paříž–Dakar pan Karel Loprais. Rada Moravskoslezského kraje se rozhodla ocenit taktéž rodačku z Moravskoslezského kraje, tenistku Petru Kvitovou za vynikající reprezentaci v oblasti sportu.

Návrhy na ocenění nejúspěšnějších sportovců Moravskoslezského kraje za rok 2011

Mládež - jednotlivci - 10 návrhů
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Denisa Foltysová Kanoe klub Opava kanoistika MSJ 2× 1. místo závod hlídek, 2× 3. místo sjezd a sprint jednotlivci MSJ slalom 13. místo, 2. místo hlídek MČR 3× 1. místo
Tibor Pavlík TJ Mittal Ostrava Stolní tenis 2. místo MEJ v Kazani v soutěži družstev, několikanásobný MČR
Marko Vykoukal SKBS Arrows Ostrava baseball 2. místo na MEJ družstev – člen reprezentace ČR, dlouholetý účastník mládežnických turnajů MSJ, MEJ
Markéta Krýkorková SSK Bruntál sportovní střelba 4. místo MEJ vzduchová pistole, 3× 2. místo MČR v dalších disciplínách
Petr Kašpar FCB Ostrava florbal 4. místo MS juniorů družstev, člen družstva ČR, člen ALL STARS MSJ 2011
Jakub Jureček Bona Trans Bohumín vzpírání 6. místo ME juniorů, 2× 2. místo MČR
David Kouřil BCM Ostrava basketbal 2. místo ME U 16 ve skupině A, kapitán mužstva, člen All Star týmu ME
David Krahulec HCB Karviná házená Reprezentant ČR, vícemistr na OPEN ME 2011, vyhlášen na OPEN ME do ALLSTAR
Marek Bárta AK SSK Vítkovice atletika 5. místo MEJ hod diskem, 1. místo MČR
Barbora Závadová Klub plav. sportů OV plavání 7. místo na MS dospělých, 2× 4. místo ME dospělých, 4× 1. místo MČR, zajištěná účast na OH v Londýně 2012
Mládež - družstva - 5 návrhů
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Družstvo juniorů 1. SC Woow Vítkovice florbal MČR 1. místo
Družstvo juniorů Sokol Opava atletika 4. místo klubové juniorské celky Evropy
Družstvo dorostenců POBO Opava orientační běh 1. místo MČR štafety, 1. místo Český pohár
Kolektiv mládeže a dospělých Žlutý kvítek Palkovice turistika úspěchy v krajských kolech turistiky
Družstvo dorostu SSK Ostroj Opava sportovní střelba 1× 1. místo MČR puška,1× 3. místo sportovní malorážka
Dospělí - jednotlivci - 10 návrhů
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Zuzana Gardavská TJ STAR Suché Lazce travní lyžování 2× 2. místo MS a 7 vítězství ve Světovém poháru
Ondřej Broda KSP Rejnok Těrlicko ploutvové plavání 2. místo MS
Štěpánka Šajnarová Klub karate Bruntál karate 2. místo na ME v karate goju – ryu a 1. místo MČR
Přemysl Kubala VK DHL Ostrava volejbal dlouholeté úspěchy na mezinárodním poli a 4× titul MČR, v beachvolejbal s P. Benešem bude startovat na LOH v Londýně
Zuzana Macurová 1. SC Woow Vítkovice florball 3. místo MS 2011, 3. místo extraligy
Petr Gregor Plavecký klub Bruntál plavání 1. místo ME masters, 2× 2. místo ME motýlek 100m a 50 m
Jiří Kati Colbert klub SSK Vítkovice silový trojboj 1. místo ME masters, 1. místo MČR
Denisa Rosolová SSK Vítkovice atletika 1. místo hala ME na 400m
Kateřina Cachová SK Vítkovice atletika 2. místo ME do 23 let, 3. místo světová univerziáda
Jakub Debrecenyi VSK VŠB – TU Ostrava oddíl karate karate 2. místo na ME do 21 let v kategorii kata
Dospělí - družstva - 5 návrhů
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Družstvo mužů HC Vítkovice Steel Lední hokej Vícemistr extraligy 2010/2011
Družstvo mužů FCB Remedicum Ostrava florball MČR 2. místo
Družstvo mužů HCB Karviná házená Vítěz Českého poháru, účastník poháru EHF
Družstvo mužů SK Baník Havířov vzpírání 1. místo MČR družstev
Družstvo mužů TJ Sokol Vítkovice zápas 1. místo MČR
Handicapovaní - 3 návrhy
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Martin Ramsauer SK Medúza Opava plavání Účastník Světových letních her Speciálních olympiád – Athény: 2. místo plavání volný způsob
Lenka Kuncová TJ Frenštát p. Radhoštěm lukostřelba 2× 3. místo Světový pohár, 1. místo MČR, účastnice nadcházejících paralympijských her v Londýně 2012
Markéta Sidková TJ Ostrava - Mar. Hory lukostřelba 1. místo na SP v jednotlivcích Anglie, 2. Místo MČR družstva žen (nehandicapovaných), 1. místo MČR handicapovaných (sloučena s muži), účastnice MS v Turíně, účastnice nadcházejících paralympijských her v Londýně 2012
Trenéři a cvičitelé - 6 návrhů
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Marie Hrachová SK Frýdlant n. Ostravicí stolní tenis úspěšná trenérka stolního tenisu, trenérka juniorek ČR, 7. Místo ME a 12. Místo MS
Jaromír Šupina Žlutý kvítek Palkovice turistika organizátor turistických závodů
Oldřich Gavenda SSK Ostroj Opava sportovní střelba dlouholetý trenér ve sportovní střelbě
Josef Drozdek KČT Horní Lhota turistika dlouholetý organizátor turistických pochodů a srazů
Zdeněk Gróman Hageman Racing team motokáry velmi úspěšný trenér motokárové kategorie a řada vítězství a medailových ocenění jeho svěřenců
Jaromír Hendrych TJ Opava kuželky 20letá trenérská činnost, trenér mužské, kuželkářské reprezentace, předseda krajského kuželkářského svazu
Síň slávy - 1 návrh
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Karel Loprais     Český automobilový závodník a šestinásobný vítěz automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů
Cena hejtmana za nejhodnotnější sportovní výkon - 1 návrh
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Družstvo mužů HC Oceláři Třinec Lední hokej Vítěz extraligy 2010/2011
Cena Rady kraje - 1 návrh
Jméno a příjmení Sportovní klub Druh sportu Největší úspěchy
Petra Kvitová   tenis 3. hráčka žebříčku WTA, vítězka Wimbledonu 2011, Turnaje mistryň 2011 a Fed Cupu 2011

Zkratky:

M ČR
Mistrovství České republikyi
ČP
Český pohár
SP
Světový pohár
HMS
Halové mistrovství světa
EP
Evropský pohár
GP
soutěž Grand Prix
ME(J)
Mistrovství Evropy (juniorů)
OH
olympijské hry
MS
Mistrovství světa
MT
mezinárodní turnaj
frame-scrollup