Zpráva

Ostrava: Buďte u nás jako doma

Už za 31 dní přivítá Ostrava spolu s Prahou Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015.

Významnou mírou k organizaci sportovního svátku přispěli Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava – každý z těchto subjektů investoval do akce 30 milionů korun.

„Od naší investice si slibujeme, že návštěvníci mistrovství nasají nejen úžasnou atmosféru hokejových zápasů, ale také specifického charakteru celého Moravskoslezska. Naším přáním je, aby se u nás hostům zalíbilo natolik, že se sem budou chtít vrátit, třeba na poznávací cestu s přáteli nebo na rodinnou dovolenou. Osobně se na šampionát velmi těším, hokej jsem v mládí hrával a dodnes jsem jeho zarytým fanouškem, který sleduje všechny důležité zápasy. Přestože náš národní tým bude bojovat v Praze, jsem přesvědčen, že i skupiny hrající v Ostravě dokážou fanoušky svými výkony strhnout a vyburcovat,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Do Ostravy se hokejový šampionát vrací po 11 letech. „Pořadatelstvím mistrovství světa Ostrava potvrzuje, že patří k významným sportovním metropolím v mezinárodním měřítku. Kromě už tradičního, světově uznávaného atletického mítinku Zlatá tretra, hostíme každý rok několik dalších prestižních mezinárodních utkání a turnajů. Na hokejový šampionát k nám přijedou výpravy osmi zemí z Evropy i ze zámoří. Vzhledem k popularitě hokeje je budou jistě doprovázet početné skupiny fanoušků, celkově může jít až o několik tisíc hostů. Město je na jejich pobyt již dnes dobře připraveno. Jsem přesvědčen, že pořadatelství zvládneme na vysoké úrovni a se ctí,“ dodal primátor Ostravy Tomáš Macura.

V těchto dnech je na „návštěvě“ v Ostravě trofej pro vítěze šampionátu. Týden zdobila vestibul magistrátu města Ostravy, dnes se přestěhuje do Dolní oblasti Vítkovic, kde bude vystavena spolu s medailemi, o něž budou nejlepší hokejisté planety od 1. do 17. května bojovat.

Perfektní připravenost hlásí multifunkční ČEZ Aréna, která prošla v uplynulých měsících úpravami za desítky milionů korun. „Zapracovali jsme na vysoké kvalitě provozu, technologiích, funkčnosti i estetice interiéru. Diváci se mohou těšit na veškerý komfort, včetně multimediální kostky,“ řekl 1. náměstek primátora Lumír Palyza.

Jednou z priorit organizátorů je zajištění bezpečného zázemí nejen pro účastníky šampionátu, ale především pro všechny sportovní fanoušky i veřejnost. „Jsme připraveni zajistit bezpečnost nejen v centru dění, tedy v ČEZ ARÉNĚ a jejím okolí, ale zvládneme v případě potřeby rychle a účinně zasáhnout na území celého kraje,“ uvedl 1. náměstek hejtmana kraje Josef Babka.

Fanouškům, kteří se do ČEZ Arény nedostanou, je adresováno pozvání do oficiální Fan zóny, kde si mohou hokejové zápasy užít prostřednictvím velkoplošných obrazovek. Připraveny budou prezentace partnerů šampionátů, chybět nebude občerstvení v klidových zónách.

frame-scrollup