Zpráva

Areál Marlenky se rozroste o novou halu

Výrobce medových dortů a dalších produktů z medu, společnost Marlenka ve Frýdku-Místku, chystá rozšíření.

Areál se rozroste o chlazený sklad se zázemím. Investice do stavby nové haly má dosáhnout 60 miliónů korun, víceúčelovou budovu pro firmu postaví ostravská společnost HSF System.

Celková výše všech investic dosáhne cca 400 mil. Kč. Tyto inovace a postupné uvádění bezlepkových a dalších medových produktů na trh povede ke zvýšení poptávky nejen vČeské republice, ale především na zahraničních trzích a následně k dalšímu růstu exportu. Na export jde již nyní 70% produkce a medové dorty se vyváží do 40 zemí světa.

Budova by měla být dokončena ve druhé polovině roku 2017 a je součástí plánované třetí investiční etapy, která má zabezpečit prostory pro další růst a rozvoj společnosti Marlenka. „Součástí třetí etapy je nejen investice do skladů a zázemí, ale ještě výstavba expediční dílny, kterou plánujeme na rok 2018. V roce 2017 se bude také instalovat ve výrobní hale nová a inovovaná výrobní linka pro výrobu bezlepkových medových dortů Marlenka. Dokončením třetí etapy dosáhneme maximálního možného využití areálu,“ přiblížil výkonný ředitel Marlenky Raul Stuchlík.

Jednu část budovy bude tvořit plně automatizovaný chlazený regálový sklad s výškou přes 30 metrů, který pojme 1800 palet. Ve druhé části haly bude zázemí pro technologii vzduchotechniky, vytápění, skladování surovin s automatickým navažováním a ostatní sklady. Budou v ní i šatny pro 350 zaměstnanců.

frame-scrollup