Zpráva

Karviná získala dalšího investora pro zónu Nové Pole, zaměstnat chce 250 lidí

Průmyslová zóna Nové Pole ve Starém Městě bude brzy bohatší o nového investora, který chce nabídnout 250 pracovních míst.

Jde o polského výrobce dřevěných komponentů do zahrad, firmu Martyna. V Karviné bude podnikat její dceřiná společnost Prolific CZ, česká dceřiná společnost je totiž podmínkou státu pro tyto investice. Firma bude v Karviné vyrábět dřevěné komponenty do zahrad – nábytek a zahradní zařízení a přislíbila vytvoření až 250 nových pracovních příležitostí. Firma chce tedy stavět ještě letos a dle dostupných informací má v plánu investovat do výstavby závodu okolo 600 miliónů korun. Má přitom zájem získat i další pozemky (pro výstavbu pily) a Nové Pole by tedy mohlo být jen první etapou.

Průmyslovou zónu Nové Pole začalo město stavět se státní dotací v roce 1998. Vznikla dílem na brownfieldu, dílem na zelené louce a byla vůbec první takto vzniklou a státem dotovanou městskou zónou u nás. Je plně vybavená infrastrukturou – komunikacemi, přípojkami energií a vody. Dnes je v zóně 10 zaměstnavatelů, kteří vytvořili více než 2200 pracovních míst.

Zdroj: statutární město Karviná

Osrava, 15. 6. 2016

frame-scrollup