Zpráva

Moravskoslezský kraj se opět prezentoval na Mezinárodním strojírenském veletrhu

Brněnské výstaviště minulý týden žilo průmyslem a nejvyspělejšími technologiemi. Veletrhu se celkem zúčastnilo 1651 vystavujících firem z 32 zemí a obsadily plochu více než 45 tisíc metrů čtverečních. Všechny kryté plochy výstaviště byly vyprodány v několikaměsíčním předstihu a stejně vysoký byl zájem návštěvníků, kterých přišlo více než 80 tisíc.

Moravskoslezský kraj se i letos prezentoval na nejvýznamnějším průmyslovém veletrhu ve střední Evropě. Jeho expozice na jubilejním 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně měla podtitul chytré strojírenství. Kraj představil koncept chytrého regionu a také produkty čtyř inovativních regionálních firem. Konkrétně se jednalo o společnosti Young4Energy, ACRIOS, velorXtrike, a HUPL CZ a jejich chytré novinky. Návštěvníci se také mohli nechat vyfotit s motocyklovým veteránem Jawa 500 OHV. Tento první motocykl z produkce Jawy doplnil elektrický E-Pionýr z opavské firmy velorXtrike, která se zde prezentovala také svými dalšími elektromobily. Mimo to zde byl ke zhlédnutí také speciální robot určený k obrábění pomocí vodního paprsku od firmy HUPL CZ, mikrokogenerační jednotka na výrobu tepla od firmy YOUNG4ENERGY anebo měřič energií od spol. ACRIOS Systems.

Jak řekl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka „Dáváme najevo světu, že Moravskoslezský kraj již není krajem starých fabrik a montoven, ale naopak rejdištěm firem, které vyvíjejí hi-tech. Našim podnikatelům umožňujeme prezentovat se na nejprestižnějším veletrhu ve střední Evropě a před těmi nejlepšími v oboru, protože jsou to především oni, kdo dělají kraj chytrým. A myslím, že se máme čím chlubit.“ Připomněl také, že za koncept budování chytrého regionu sklízí kraj ocenění. Vloni Moravskoslezský kraj vyhrál národní soutěž Chytrá města pro budoucnost a může se pyšnit titulem Chytrý region.


8.10.2018
frame-scrollup