Zpráva

Podnikatelem Moravskoslezského kraje se stal Rudolf Gregořica, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti LANEX a.s.,

Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj v Ostravě vyhlásila jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2015 Moravskoslezského kraje.

Stal se jím Rudolf Gregořica, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti LANEX a.s., přední výrobce technického textilu v České republice a ve střední Evropě. Loňským a dvojnásobným krajským vítězem byl výrobce dortů, Gevorg Avetisjan, majitel společnosti Marlenka international s.r.o.

„Kdysi jsem se rozhodoval, zda se nestanu muzikantem. V březnu 1990 mě ale Jiří Hlavatý jmenoval ředitelem JUTA Bolatice a od té doby začala moje kariéra manažera a podnikatele. V průběhu dalších 26 let jsem musel řešit i hodně složitých situací, ale jsem rád, že pokračujeme dále a věřím, že LANEX čeká mnoho dalších úspěchů doma i ve světě. Tohoto ocenění si velice vážím a děkuji porotě, že mě vybrala. Je to pro mě čest, velká výzva, ale hlavně odpovědnost do budoucna,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Rudolf Gregořica.

O vítězství Rudolfa Gregořici rozhodla nezávislá porota, které předsedal Vlastislav Bříza, generální ředitel KOH-I-NOOR holding, držitel titulu EY Podnikatel roku 2014.

„Soutěž EY Podnikatel roku je výbornou příležitostí pro firmy – bez ohledu na jejich velikost a zaměření – prezentovat výsledky své práce. Dát tak veřejnosti vědět, že je v našem regionu dost kreativních podnikatelů se zajímavými a neotřelými vizemi, kteří umějí dát lidem práci,“ uvedl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák. Dodal, že vedení Moravskoslezského kraje dlouhodobě podporuje podnikatelské subjekty, ať už dotačními tituly či dalšími možnostmi zviditelnění se, jako je např. soutěž Inovační firma či Lady Business Moravskoslezského kraje.  

Vítězové regionálních kol se utkají v Praze v celorepublikovém finále. Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2015 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 1. března 2016 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Jihomoravský kraj, následují Praha a Moravskoslezský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 7. – 12. června 2016 v Monte Carlu.

Partnerem regionálního kola soutěže EY Podnikatel roku 2015 Moravskoslezského kraje je Agentura pro regionální rozvoj v Ostravě. 

Zdroj: webové stránky EY

Ostrava, 11. 2. 2016

frame-scrollup