Zpráva

První Lady Business Moravskoslezského kraje je Hana Malurová, majitelka firmy ESKON, s. r. o.

Titul první Lady Business Moravskoslezského kraje získala Hana Malurová, majitelka firmy ESKON, s.r.o. Prvenství vybojovala mezi 17 přihlášenými podnikatelkami.

Druhé místo obsadila Michaela Němcová (Pohřební služba Omega, s.r.o.) a třetí příčku pak získala Kateřina Skokanová (SVAR-TEST-CZ, s.r.o.). Slavnostní vyhlášení proběhlo 10. prosince 2015 v zámečku Petrovice u Karviné.

Cílem soutěže je na konkrétních příkladech ukázat, že v Moravskoslezském kraji úspěšně podniká řada žen. Pod patronací Moravskoslezského kraje soutěž pořádá Agentura pro regionální rozvoj, a. s. Podnikatelky, které se do soutěže přihlásily, hodnotila odborná komise ve dvou oblastech, a to ve finančních kritériích a subjektivních kritériích. V rámci finančních ukazatelů se hodnotila například rentabilita či míra zadluženosti, u kritérií subjektivních se pak členové komise zajímali mimo jiné o aktivity firmy na zahraničních trzích, strategii firmy či to, jaký důraz kladou na společenskou odpovědnost.

Oblast podnikání přihlášených podnikatelek byla opravdu různorodá. Přes typicky ženské obory – jako je například provoz jeslí a mateřské školy či vzdělávání, po firmy ryze technické. Do pětice nejlépe hodnocených firem se probojovaly tyto podnikatelky:

  • Hana Malurová (ESKON, s.r.o.) - firma se zabývá vytvářením bezkontaktního identifikačního systému, který nabízí komplexní řešení identifikace osob a předmětů.
  • Michaela Němcová (Pohřební služba omega s.r.o.) - firma poskytuje pohřební služby, paní Michaela Němcová pohřební službu převzala ve svých 30 letech v roce 2002 po odchodu svého otce do důchodu.
  • Kateřina Skokanová (SVAR-TEST-CZ, s.r.o.) - Společnost se zaměřuje na vzdělávání, pořádání kurzů a školení v oblasti svařování a svářečské práce na zakázku.
  • Zuzana Běhalová (Mrňousek CZ) - Mrňousek je zařízení jeslového typu a mateřské školy a pečuje o děti od 1 – 6 let. Nabízí pestrý program a individuální přístup.
  • Jiřina Hajduková (KOMAS, spol. s r.o.) - Firma je výrobcem stavebního kování a je také dodavatelem ocelových výlisků či lisovaných a svařovaných komponentů pro automobilový průmysl.

„Uznání za svou práci a odvahu k podnikání jistě zaslouží i všechny další podnikatelky přihlášené do soutěže. Jejich souhrn můžete nalézt na webových stránkách www.ladybusiness.cz. Jsme velmi rádi, že soutěž vyvolala takový zájem podnikatelek i široké veřejnosti a již teď můžeme přislíbit její opakování,“ dodala ředitelka Agentury pro regionální rozvoj, Petra Chovanioková.

Finančním partnerem letošního ročníku byla společnost WSM Bohemia s.r.o., dalšími pak Česká spořitelna, Vysoká škola podnikání a práva, a.s., zámeček Petrovice, časopis Busienss Woman a Matěj Bujnoch (embevideo). Mediálním partnerem bylo Hitrádio Orion.

Ostrava, 11.12.2015

frame-scrollup