Zpráva

Říjen ve znamení veletrhů a konferencí

První polovina října byla pro Moravskoslezský kraj z hlediska událostí velice pestrá. Moravskoslezský kraj se již tradičně prezentoval na mezinárodních veletrzích. Jmenovitě na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který každoročně navštíví více než 80.000 návštěvníků a prezentují se zde firmy a regiony z celého světa. Kraj zde formou rozšířené reality představil svá chytrá řešení, která šetří občanům kraje čas, energii a peníze. Mimo to dostaly čtyři inovativní regionální firmy příležitost vystavovat své výrobky na krajském stánku. Jednalo se o firmy SECTRON, EPO MACHINERY, COMAC CAL a SMARTEV CDS, které prezentovaly širokou škálu svých výrobků. Návštěvníci tak na stánku mohli vidět kolaborativní roboty, inteligentní průtokoměry nebo nabíječky pro elektromobily a elektrokola. Letošní ročník byl výjimečný z hlediska propojení s Ústeckým krajem, se kterým nás pojí projekt Platformy uhelných regionů. O tom, že o inovativní nápady není v kraji nouze, svědčí také ocenění Zlatá medaile MSV 2019, která putuje na VŠB-TUO. Vítězným exponátem se stal sportovní elektromobil StudentCar SCX a jeho inovativní návrh elektrického pohonu kol.

Další z veletrhů, kterého se MS kraj zúčastnil, byl mezinárodní investiční veletrh EXPO REAL v Mnichově. Ve společné expozici s městem Ostravou mohli návštěvníci z řad developerů, investorů a bank vidět celou řadu investičních projektů, které kraj nabízí. Nabídka projektů byla široká, od výstavby rezidenčního bydlení, průmyslových zón nebo představení konceptu POHO2030, který zabírá plochu 60 km2 a zasahuje do katastrů měst Karviné, Orlové a Havířova. Účast na veletrhu má pro město i kraj klíčový význam díky možnosti navázat nové kontakty a dostat se k širokému spektru příležitostí a seznámení se s aktuálním děním na evropském trhu realit.

Začátek října se také nesl v duchu odborných konferencí. Spol. Moravskoslezské Investice a Development organizovala již 5. ročník konference Invest MORE, tentokrát na téma digitalizace a kyberbezpečnost. Dopolední část konference se věnovala zejména problematice digitalizace včetně umělé inteligence a využití IoT pro podnikání. Odpolední část byla určena zejména pro ty, kteří se chtěli dozvědět více o kyberbezpečnosti, a to jak v osobním, tak firemním prostoru. Další z tematických akcí byla již tradiční konference Brownfieldy jako příležitost, která byla doplněna o tzv. bronwfield trip. Zde měli návštěvníci možnost navštívit 5 jedinečných lokalit, které již byly regenerovány nebo teprve na regeneraci čekají a načerpat vzájemnou inspiraci.

frame-scrollup