Zpráva

Třinec – nejlepší město pro byznys v Moravskoslezském kraji

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotil letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice.

Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Pořadí se sestavuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Hodnotí se ve dvou hlavních kategoriích, a to podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. A díky skvělému výsledku v obou hodnocených oblastech se podnikatelsky nejpřívětivějším městem Moravskoslezského kraje stalo opakovaně město Třinec.

Stejně jako v loňském roce se může město Třinec pochlubit nejlepšími podmínkami pro podnikatele. V oblasti podnikatelského prostředí vděčí za výsledek především velkému meziročnímu nárůstu ekonomických subjektů, skvělému hodnocení ukazatele iRating, který hodnotí mimo jiné také hospodaření radnice a v neposlední řadě také nejvyššímu podílu firem s více než padesáti zaměstnanci v celém regionu. Za zmínku určitě stojí také neustálá podpora rozvoje města a vysoké investice do veřejné dopravy.
Na druhém místě skončil Frenštát pod Radhoštěm díky vysokému podílu studentů a učňů v odborném vzdělávání a efektivní spolupráci veřejné správy s podnikateli. Bronzová příčka patří Frýdku-Místku, který ji získal především díky vysokému podílu podnikatelů a velkým investicím do veřejné dopravy a do dalšího rozvoje města formou kapitálových výdajů.

Třinec získal také ocenění v kategorii Investičně atraktivní region, kterou Agentura CzechInvest nově vyhlásila v rámci devátého ročníku soutěže Město pro byznys. Cílem nové kategorie je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. Vítězem prvního ročníku v této kategorii se v Moravskoslezském kraji stal opět Třinec.

Celkové pořadí - Moravskoslezský kraj
1. Třinec
2. Frenštát pod Radhoštěm
3. Frýdek-Místek
4. Odry
5. Hlučín
6. Nový Jičín
7. Opava
8. Krnov
9. Český Těšín
10. Frýdlant nad Ostravicí
11. Ostrava
12. Vítkov
13. Kopřivnice
14. Havířov
15. Rýmařov
16. Karviná
17. Kravaře
18. Bílovec
19. Bruntál
20. Bohumín
21. Jablunkov
22. Orlová
frame-scrollup