Zpráva

V kraji jsou připraveny průmyslové a rezidenční projekty. Města hledají investory na jejich realizaci.

Společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s. ve spolupráci s městem Bruntál připravila zastavovací studii pro bývalý vojenský areál a nyní hledá investora či developera, který by zajistil nové využití areálu.

Plocha o velikosti 3 ha, kterou řeší zastavovací studie, se nachází na okraji města Bruntál v jeho západní části.  Území je určeno pro drobnou výrobu či výrobní služby. Jedná se tak o možnost vybudování skladů, administrativních budov či např. dopravních terminálů. Místo je pro potenciálního investora příznivé i z důvodu dobré dostupnosti ze silnice I/11 ve směru Hradec Králové – Šumperk – Bruntál – Opava – Ostrava.

Mimo investice do výroby Bruntále se hledá také investor pro rezidenční projekty v Novém Jičíně. Jedním z nich je lokalita o velikosti 4,8 ha, která se nachází v okrajové části města Nový Jičín v blízkosti ulice Bohuslava Martinů. Město si pro tuto lokalitu nechalo zpracovat zastavovací studii. Pokud se najde investor, který bude záměr realizovat, může v tomto novém komplexu svůj domov v budoucnu nalézt více než 300 rodin. Dalším z projektů, které jsou v Novém Jičíně k dispozici, je volná plocha v centru města známá jako Dolní Brána. I zde byla městem zpracována zastavovací studie. 

Volné plochy, a to nejen v bruntálské zóně a v Novém Jičíně, bude nabízet Moravskoslezský kraj potenciálním investorům a developerům na veletrzích EXPO REAL a MIPIM. Oba veletrhy patří k nejvýznamnějším akcím zaměřeným na komerční nemovitostí a každoročně je navštíví desítky tisíc návštěvníků z řad investorů, developerů, bank, stavebních firem či architektů. 

 

frame-scrollup