Zpráva

Vítkovice dodají Bělorusku stroje pro těžbu draselných solí

Kontrakt na dodávku těžních strojů do Běloruska v hodnotě 150 milionů korun uzavřely Vítkovice Heavy Machinery ze skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG).

Stroje jsou určeny pro koncern Bělaruskalij, který je třetím největším těžařem draselných solí na světě, aktuálně s více než 16procentním podílem na těžbě.

Výroba strojů včetně kontrolní montáže v halách Vítkovic a následná dodávka zařízení do Běloruska potrvá více než rok. „V roce 2018 pak budou následovat supervize při montáži na staveništi a při zprovozňování zařízení," upřesnil Jan Gajda, generální ředitel Vítkovic Heavy Machinery. Skupina Vítkovice je tradičním výrobcem těžních strojů a jejich částí. Nové stroje budou jedny z největších dosud vyráběných zařízení. „Jen navíjecí bubny mají průměr šest metrů a šířku 2 krát 3,5 metru. Dohromady budou stroje po sestavení vážit 360 tun," popsal obchodní ředitel Vítkovice Heavy Machinery Jiří Brož. Firma podle něj touto zakázkou navazuje na řadu dodávek těžních strojů z minulých let. Pracují například v Rusku, na Ukrajině, v Indii, Číně, Kanadě a Austrálii.

V běloruské zakázce je standardní výrobek Vítkovic, tedy těžní stroj, povýšen na vyšší stupeň dodávky. Ve spolupráci s dalšími partnery se VMG postará také o montáž na staveništi a uvádění zařízení do chodu. Tím se z dodávky stává malý investiční celek a také reference pro další zákazníky požadující dodávku těžního stroje na klíč.

Zdroj: Vítkovice Machinery Group

Ostrava, 16. 8. 2016

frame-scrollup