Zpráva

Prezident České republiky přijede na návštěvu Moravskoslezského kraje

Prezident republiky Miloš Zeman navštíví ve dnech 10. až 12. listopadu 2014 Moravskoslezský kraj. Během třídenní návštěvy ho bude doprovázet moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

Prezident navštíví krajský úřad, setká se s jeho představiteli, krajskými zastupiteli, poslanci a senátory zvolenými za Moravskoslezský kraj. Naplánována jsou setkání s občany, veliteli Armády ČR a válečnými veterány, návštěva krajské nemocnice v Havířově, Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, významných firem v regionu – společností Tatra Truck a Semag. Prezident se kromě Ostravy podívá i do několika dalších měst a obcí v regionu – Havířova, Opavy, Krnova, Osoblahy, Kopřivnice, projede se vlakem po úzkokolejné dráze Třemešná – Osoblaha.

Prezident zahájí svou návštěvu v pondělí v 10 hodin na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Kromě setkání s krajskými zastupiteli, vedením úřadu, poslanci a senátory, zápisu do krajské kroniky přijde řada i na předání daru.

Pro pana prezidenta je připravena skleněná plastika „ARBOR VITAE“, zobrazující strom jako symbol růstu. Plastika je vyrobena z čistého křišťálu, vznikla ve sklářské huti ve Valašském Meziříčí. Autorem díla inspirovaným mottem Salvadora De Madariagy „Lidské skutky jsou jako stromy – mají hodně kořenů a hodně větví“ je sochař Jan Šnéberger.

frame-scrollup