Zpráva

Destinační web Severní Moravy a Slezska zvítězil na mezinárodním festivalu Tourfilm 2017

Padesátý jubilejní ročník festivalu s cestovatelskou tématikou Tourfilm, který pořádá Česká centrála cestovního ruchu – Czech Tourism, se konal 6. - 7. října 2017 v Karlových Varech.

Ceny na festivalu se udělovaly v několika kategoriích, jak v mezinárodní sekci Tourfilm 2017, tak v národní soutěži TourRegionFilm 2017.

Hlavní cenu v kategorii mobilní aplikace a webové stránky získal portál krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism, s.r.o. s názvem „Oficiální průvodce po Severní Moravě a Slezsku“, www.severnimorava.travel. Na destinačním webu mohou návštěvníci najít jak tipy na výlety ve všech turistických oblastech Severní Moravy a Slezska, tak kalendář akcí, které se v regionu konají. Konkurence byla velká, odborná porota vybírala ze 17 webových stránek a mobilních aplikací.

Tourfilm, jehož hlavním mediálním partnerem byla Česká televize, je nejstarším festivalem zaměřeným na cestování a tento ročník byl věnován proměnám cestovního ruchu za posledních 5 dekád. Návštěvníci festivalu se kromě předávání cen mohli zúčastnit také bohatého doprovodného programu, který zahrnoval workshopy, besedy a promítání filmů s tématikou cestování. Mohli také získat tipy na výlety a dovolené napříč regiony či se přesvědčit o tom, jak se jednotlivé destinace za uplynulých padesát let proměnily. Grand Prix festivalu Tourfilm 2017 obdržel rakouský spot „An Alpine Sense of Life“, který nahlíží na život v oblasti Alp očima jeho mladých obyvatel.

„Festival Tourfilm je opravdu významnou událostí v oblasti cestovního ruchu a velmi mne těší, že právě v jubilejním ročníku festivalu se nám podařilo obsadit první místo s destinačním portálem severnimorava.travel, který má ve správě krajská destinační společnost Moravian-Silesian Tourism a všem jejím pracovníkům tímto velmi děkuji,“ okomentoval vítězství destinačního webu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.


11. října 2017
frame-scrollup