Zpráva

Kraj hledá nové investory a developery

V Moravskoslezském kraji je spousta příležitostí pro místní, ale i zahraniční investory. Bývalý vojenský areál v Bruntále, podnikatelská zóna Nošovice nebo mošnovské logistické centrum mají vysoký potenciál pro podnikání. Pro život a volný čas je ve hře projekt obytného komplexu v Novém Jičíně nebo plánované Letovisko Slezská Harta. Všechny tyto příležitosti kraj představí na mezinárodním veletrhu v Cannes.

„Moravskoslezský kraj nabízí celkem 42 volných hektarů ideálních pro podnikání. Větší polovinu tvoří Multimodální logistické centrum Mošnov, kde je k dispozici 24 hektarů plochy. Věřím, že investory nebo developery zaujme i podnikatelská zóna Nošovice, nebo možnosti na Bruntálsku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška a upřesnil, že na Bruntálsku jsou k dispozici průmyslová zóna Krnov-Červený dvůr II. etapa a bruntálské Západní zóny I a III.

„Pro tříhektarovou plochu na okraji Bruntálu je už připravená zastavovací studie, která podrobně prověřila možnosti využití tohoto bývalého vojenského areálu. Území není určeno pro občanské bydlení, je vhodné pro projekty zaměřené na drobnou výrobu, nabízí také příležitost k vybudování skladů, administrativních budov nebo třeba dopravních terminálů,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška s tím, že je tato lokalita pro potenciálního investora příznivá i díky dobré dostupnosti ze silnice z Hradce Králové přes Opavu až do Ostravy. „Městské pozemky na této ploše jsme vyčistili od budov bývalých vojenských kasáren a sanaci místa jsme ukončili v roce 2009. Nyní je plocha připravena pro další využití, jsme připraveni jednat s investory a developery a tuto plochu jim nabídnout,“ doplnil starosta města Bruntál Petr Rys.

Průmyslové zóny Moravskoslezský kraj představí v polovině března ve francouzském Cannes na prestižním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM. Kraj se chce prezentovat jako ideální místo nejen pro podnikání, ale i pro život a volný čas. Proto představí také projekt obytného komplexu v Novém Jičíně. „Jedná se o téměř pětihektarovou lokalitu na okraji Nového Jičína, blízko ulice Bohuslava Martinů. Podle zastavovací se studie je to ideální místo pro výstavbu bytů, kde by svůj domov mohlo najít až 300 rodin. Věřím, že se najde developer, díky kterému se tato vize stane skutečností,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Další zajímavý projekt, pro kterého hledá kraj investora, je Letovisko Slezská Harta. V okolí přehrady v podhůří Jeseníků se plánuje vybudování zázemí pro cestovní ruch a volnočasové aktivity. „Zpracovaná studie přináší vizionářský záměr pro obec Razová, kde má vzniknout rekreační centrum s aquaparkem a s možností ubytování, včetně kongresového centra. Pro obec Nová Pláň návrh počítá s vybudováním jachetního klubu s ubytováním a Leskovec nad Moravicí by měl projekt doplnit sportovně-rekreačním areálem, také s ubytováním. Chceme, aby byl Moravskoslezský kraj stále atraktivnější a aby pokračoval trend, kdy nám výrazně narůstá návštěvnost,“ vysvětlil náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Přípravu i samotnou prezentaci Moravskoslezského kraje na veletrhu zajišťuje společnost Moravskoslezské Investice a Development (MSID), která se specializuje na podporu investičního prostředí v regionu. „Naší prioritou je podílet se na rozvoji kraje, a to jak ve směru příchodu nových podnikatelských subjektů, tak také z pohledu rozvoje vybavenosti pro občany kraje. Své služby nabízíme městům a obcím v regionu. Můžeme jim pomoci s přípravou lokalit pro případné investory, a to mapováním nevyužitých ploch, zveřejněním vhodných území v databázích, přípravou zastavovací studie a studie proveditelnosti,“ řekl ředitel MSID Tomáš Kolárik a zdůraznil, že prestižní mezinárodní veletrhy jsou skvělou příležitostí představit vysoký potenciál Moravskoslezského kraje.

Veletrh MIPIM každoročně navštíví více než 26 tisíc účastníků z řad investorů, developerů, měst a regionů, bank, stavebních firem, realitních agentů či architektů. Jedním z 3350 vystavovatelů z více než 100 zemí světa bude právě Moravskoslezský kraj. „Veletrh je pro nás jedinečnou příležitostí, jak investory a developery oslovit napřímo a nabídnout jim naše služby a poradenství, které jim usnadní jejich rozhodování a vstup na území Moravskoslezského kraje,“ řekl ředitel MSID Tomáš Kolárik s tím, že dalším významným veletrhem, na kterém se bude Moravskoslezský kraj letos prezentovat, je podzimní EXPO REAL, kterého se v Mnichově každoročně účastní kolem 40 tisíc návštěvníků.

Ucelený přehled o investičním prostředí v kraji je k dispozici na webu Invest More. Jeho součástí je také široká nabídka disponibilních nemovitostí (rozvojové plochy, průmyslové zóny, brownfieldy, developerské projekty, kancelářské prostory).


29. ledna 2019
frame-scrollup