Zpráva

Má vlast

Moravskoslezský kraj se s dalšími deseti kraji České republiky zapojil do spolupráce a partnerství, které podporují propagaci příkladných proměn objektů, návsí, náměstí, parků, drobných staveb a krajiny.

Projekt Má vlast cestami proměn se představuje jako národní putovní výstava, která přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině, o proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí.

První ročník výstavy byl zahájen před sedmi lety. Každoročně je výstava zahajována na Vyšehradě a dále pak putuje po krajích České republiky.

Města, obce, neziskové organizace, sdružení a další subjekty tak mají jedinečnou možnost zapojit se do projektu a představit své proměny.

Aktuální informace k zahájení výstavy Má vlast cestami proměn 2017 jsou k dispozici na www.cestamipromen.cz/zahajeni .

Událost je dostupná i na facebooku - https://www.facebook.com/events/449432635412541/ .

Česko opět oživí putovní výstava o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj

Národní putovní výstava „Má Vlast cestami proměn“ přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v naší krajině. Od začátku roku mohou kraje, města, obce, místní organizace, firmy i aktivní jednotlivci, přihlašovat na výstavu proměny, o které se zasadili ve svém okolí. Více informací najdete na webu www.cestamipromen.cz. 9. ročník výstavy bude zahájen 20. 5. 2017 v Praze na Vyšehradě. Zde výstava setrvá přibližně měsíc. Poté se rozjede v dílčích kolekcích na putování do všech krajů naší vlasti.


web: http://www.aefcz.eu/
frame-scrollup