Zpráva

Moravskoslezský kraj se prezentuje na veletrhu Vakantiebeurs v Holandsku

Moravskoslezský kraj právě odstartoval veletržní sezónu 2019! Od 9. do 13. ledna prezentuje pod hlavičkou České centrály cestovního ruchu CzechTourism svou nabídku na veletrhu Vakantiebeurs Utrecht, který je jedním z nejnavštěvovanějších veletrhů cestovního ruchu v Holandsku a jedním z nejvýznamnějších v Evropské unii.

Cílem je představit jak hory Moravskoslezského kraje jako ideální destinaci pro turistiku a cykloturistiku, tak fakt, že podpora rozvoje infrastruktury kempů je jednou ze čtyř hlavních priorit podpory cestovního ruchu v kraji v roce 2019. „Rádi bychom Holanďany, kteří jsou známí svou zálibou v kempování, informovali, že se během letošního roku stává z Moravskoslezského kraje destinace v tomto směru velmi dobře vybavená. V plánu máme letos v mnoha kempech vybudovat tzv. stellplatz, tedy parkovací místa pro obytné automobily a karavany s kompletní servisní technologií, investovat budeme do rekonstrukce nebo vybudování sociálního i sportovního zázemí a orientačního systému v kempech, včetně informačních tabulí o turistických cílech, a zajišťovat budeme také veřejně dostupné wi-fi sítě a mnohem víc,“ uvedl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Na stánku, který zajišťuje krajská destinační společnost Moravian-Silesian Tourism, je v nabídce mnoho informačních materiálů včetně zbrusu nové brožury Campgrounds of Moravia and Silesia. Ta představuje možnosti kempování všech čtyř moravských krajů (MSK, OLK, JMK, ZLK). Nechybí ani materiál Camping and Caravanning v Moravskoslezském kraji či letní mapy Beskydské a Jesenické magistrály. „Rozhodně chceme v Nizozemsku představit také naši jedinečnou nabídku v oblasti turistiky a cykloturistiky. Moravskoslezský kraj neustále investuje do rozšiřování sítě cyklostezek obou magistrál, které navíc prostřednictvím Klub českých turistů průběžně opatřuje turistickým označením, a podporuje budování sítě půjčoven elektrokol a dobíjecích stanic – v tomto směru mají u nás nejen návštěvníci z Holandska skutečně skvělé zázemí,“ řekl David Karčmář, ředitel krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism.

Minulý rok na veletrh Vakantiebeurs Utrecht zavítalo 108 tisíc návštěvníků, mezi kterými byli především zástupci generace 50+, dorazily ale také rodiny s dětmi. Zájem měli hlavně o aktivní dovolenou (cyklistika a pěší turistika) a historické i technické památky. První den veletrhu je určen výhradně odborníkům v turismu, další dny jsou již dveře otevřeny i laické veřejnosti. „Vzhledem k analýzám návštěvnosti minulých ročníků veletrhu věřím, že právě naše nabídka Holanďany nadchne a naše účast na Vakantiebeurs Utrecht bude velmi přínosná,“ uvádí Jan Krkoška.

Více informací o Moravskoslezském kraji a připravovaných akcích v oblasti turismu najdete na stránkách: www.severnimorava.travel. Další informace a fotografie z veletrhu naleznete na adrese www.severnimorava.travel/moravian-silesian-tourism.

frame-scrollup