Zpráva

Nové aplikace o koupalištích a rozhlednách se budou o prázdninách hodit

Další dvě nové aplikace jsou k dispozici na webu Moravskoslezského kraje. Zvou k návštěvě koupališť a rozhleden v regionu. Stejně jako předchozí aplikace jsou dostupné zdarma, opět bez nutnosti instalace. Zaměstnanec krajského úřadu Radim Fojtík tak má na účtu autorství už 6 aplikací.

Autor využil aplikaci Story Maps, která umožňuje spojit mapy s textem, nápaditými obrázky a multimédii. Je to jednoduchý, ale účinný a atraktivní způsob, jak lidem nabídnout příběhy či zážitky z Moravskoslezského kraje.

Aplikace Koupaliště zve k návštěvě celkem 52 veřejných bazénů a plováren, ale také 22 přírodních vodních ploch v kraji. „Smyslem aplikace je spojit jednotlivá koupaliště s mapou. Lidé tak ve svém mobilu nebo tabletu vidí fotografii místa ke koupání, dočtou se základní informace a mohou se prokliknout k webovým stránkám, kde se dozvědí otevírací dobu i ceník koupaliště. U vodních ploch jsou k dispozici odkazy informující o kvalitě vody v dané lokalitě, což je určitě velmi užitečné,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška a dodal: „Náš region nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům spoustu míst nejen k zábavě, ale také k odpočinku. Tato nová aplikace bude v létě skvělým parťákem.“

Druhá mapová aplikace Rozhledny nabízí přehled míst v Moravskoslezském kraji, která nabízejí atraktivní vyhlídku. Turisté se díky aplikaci dozvědí, kde přesně rozhlednu nebo vyhlídkovou věž najdou, kdy ji mohou navštívit, jak je vysoká, nebo dokonce kolik má schodů. „Přiznám se. O dvou rozhlednách v kraji jsem se dozvěděl až díky této nové aplikaci. Samozřejmě jsem už dříve navštívil rozhledny Cvilín, Velký Roudný, Bílá Hora, Bezručovu vyhlídku nebo Ostravskou Bolt Tower. Našel jsem ale krásné tipy na výlet, nadchla mě Ptačí pozorovatelna u Kozmic nebo taky možnost vystoupat na telefonní vysílač Okrouhlá u Staříče. Aplikaci o rozhlednách fandím, za každé zviditelnění turistických možností našeho kraje jsem opravdu rád,“ řekl náměstek Jan Krkoška.

Obě nové aplikace, stejně jako ty předchozí, které jsou na krajském webu k dispozici, se nemusí stahovat. Stačí jen mít internetové připojení. „Je to pro mě velká výzva. Příprava aplikací je čím dál náročnější. Kupříkladu vím, že do aplikace o koupalištích ještě budu nějaká místa doplňovat. Ale baví mě to čím dál více, poznávám další a další místa Moravskoslezského kraje, které stojí za to navštívit. Budu rád, když si lidé díky těmto aplikacím udělají nějaký hezký výlet a připomenou si, jak je u nás krásně,“ uzavřel autor aplikací Radim Fojtík.

Seznam aplikací umístěných na webových stránkách kraje:

Koupaliště a vodní plochy

Rozhledny a vyhlídkové věže

Pivovary

Kultura a památková péče

Kempy

Chrámy  
 


25. června 2018
frame-scrollup