Zpráva

Stezky pro horská kola v Bílé jsou modernější

Vylepšené stezky si milovníci jízdy na horských kolech mohli vyzkoušet na prvním Bikefestu v Bílé. Účastnici festivalu si mohli otestovat klasická i elektrická kola různých značek a zazávodit si na nově otevřených trasách. Na modernizaci bikeparku přispěl Moravskoslezský kraj 200 tisíc korun.

„První trailové stezky v Beskydech vznikly před šesti lety právě v Bílé, tehdy se na nich podílel Kanaďan Erik Burgon, který je známý například svými projekty v Itálii a Francii. Nároky cyklistů se ale stále zvyšují, singletraily na Bílé už nevyhovovaly dnešnímu pojetí tratí. Díky renovaci jsou stezky pro horská kola modernější a dosahují evropské úrovně,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a dodal, že věří, že zmodernizovaný bikepark naláká do Beskyd více turistů z regionu a dalších koutů republiky, ale i ze zahraničí.

O víkendu byl nově otevřen zrenovovaný REFRESH trail střední obtížnosti (modrá barva) v délce 3 km. Tato středně těžká trasa pro horská kola je charakteristická vysokými klopenými zatáčkami, velkými lavicemi a menšími skoky. Trail je ideální jak pro začátečníky, tak pokročilejší jezdce. Na konci tohoto trailu vede 400 metrů dlouhá spojovací trasa k lanovce. Modernizován byl také BEAR trail těžší obtížnosti (červená barva) v délce 2,1 km. Stezka je určena zejména pro zkušenější jezdce na horských či celoodpružených kolech. Trail má freeridový charakter, jsou zde skoky, klopené zatáčky, kořenové a kamenné pasáže. Trať je svým profilem strmější než středně obtížná trasa REFRESH.

„Startovacím místem pro oba traily je vrchol hory Zbojnická, na kterou mohou cyklisté vyjet čtyřsedačkovou lanovkou. Pokud si chtějí dát do těla, mohou si nahoru vyšlápnout po čtyřkilometrové asfaltové cestě,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška a doplnil, že lanovka funguje od 9 do 17 hodin, o prázdninách denně, v měsících květen, červen a září jen od pátku do neděle.

Ceníky a aktuální informace například o provozní době jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách Singletrails Bílá.


17. června 2019
frame-scrollup