Zpráva

Kraje pro bezpečný internet - krajské finále soutěže KVÍZ PLUS

28. prosince 2017

Téměř 5 tisíc žáků a studentů z 56 základních a středních škol Moravskoslezského kraje se druhým rokem zapojilo do celorepublikového projektu Kraje pro bezpečný internet.

Krajské klání rozhodlo o vítězi, který bude náš region reprezentovat v celostátním kole. To se bude konat v Praze v Mezinárodní den Bezpečného internetu (6. 2. 2018). Krajské kolo kvízové soutěže o internetové bezpečnosti vyhrál Adam Smelik z Gymnázia Petra Bezruče, Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Účastníci, soutěžící projektu nejprve mohli absolvovat devět e-learningových lekcí s tematikou bezpečného internetu, na ně pak navazoval On-line Kvíz, který prověřil jejich znalosti. Úspěšní řešitelé pak postoupili do dalšího kola obtížnosti, a to Kvízu plus. Po správném zodpovězení otázek z oblasti bezpečného chování na internetu se pět úspěšných a nejrychlejších řešitelů utkalo v krajském kole soutěže v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Vítězové převzali diplomy a věcně ceny od hlavnéího sponzora Microsoft, s.r.o a další ceny od regionálních sponzorů AutoCont, a.s. a Vítkovice IT Solution.

Soutěž nebyla pouze pro žáky, ale také pro školy. Poukázky v hodnotě pěti, deseti a patnácti tisíc korun obdržely školy, které měly v kvízech nejvyšší koeficienty (počet úspěšných řešitelů na počet žáků ve škole). Na třetím místě se s koeficientem 0,64 se umístilo Masarykovo gymnázium Příbor, druhé místo s koeficientem 0,81 získala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Ostrava, a první místo s nejvyšším koeficientem 0,91 vybojovalo Gymnázium a Střední škola, Cihelní 410, Frýdek-Místek, příspěvková organizace.

Projekt Kraje pro bezpečný internet (www.kpbi.cz) je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR ve spolupráci s krajskými koordinátory. V rámci projektu jsou připraveny také lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty i prezenční semináře pro studenty na téma Finanční gramotnost na internetu.

frame-scrollup