Zpráva

Krajské finále soutěže v projektu Kraje pro bezpečný internet má svého vítěze

19. prosince 2018

Krajské kolo kvízové soutěže o internetové bezpečnosti vyhrál Patrik Astr z Gymnázia a Střední odborné školy, Cihelní 410, Frýdek-Místek, příspěvková organizace. 

Téměř 2 tisíc žáků a studentů z 26 základních a středních škol Moravskoslezského kraje se třetím rokem zapojilo do celorepublikového projektu Kraje pro bezpečný internet. Krajské klání rozhodlo o vítězi, který bude náš region reprezentovat v celostátním kole. To se bude konat v Praze v Mezinárodní den Bezpečného internetu (4. 2. 2019).

Účastníci projektu nejprve mohli absolvovat devět e-learningových lekcí s tematikou bezpečného internetu, na ně pak navazoval On-line Kvíz, který prověřil jejich znalosti. Úspěšní řešitelé pak postoupili do dalšího kola obtížnosti, a to Kvízu plus. Po správném zodpovězení otázek z oblasti bezpečného chování na internetu se pět úspěšných a nejrychlejších řešitelů utkalo v krajském kole soutěže v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. První místo vybojoval Patrik Astr z Gymnázia a Střední odborné školy, Cihelní 410 z Frýdku-Místku. Vítězové převzali diplomy a ceny od sponzorů Microsoft, s.r.o, AutoCont, a.s. a Vítkovice IT Solution.

Poukázky v hodnotě pěti, deseti a patnácti tisíc korun obdržely také školy, které měly v kvízech nejvyšší koeficienty (počet úspěšných řešitelů na počet žáků ve škole). Na třetím místě se s koeficientem 0,33 se umístila Obchodní akademie a střední odborná škola logistická z Opavy, druhé místo s koeficientem 0,73 získala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Ostrava, a první místo s nejvyšším koeficientem 0,92 vybojovalo Gymnázium a Střední odborná škola, Cihelní 410, Frýdek-Místek, příspěvková organizace. Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR ve spolupráci s krajskými koordinátory.

V rámci projektu jsou každoročně připravovány také lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty i prezenční semináře.

frame-scrollup