Zpráva

Obchodní akademie v Mariánských Horách na newyorské burze

28. dubna 2020

Mezinárodní fiktivní firma ChartEco, kterou vytvořili žáci Obchodní akademie, oboru mezinárodní obchod, v rámci projektu zemí V4, získala již v březnu 2020 ocenění od mezinárodní centrály Europenu v podobě Certifikátu od Europen – PEN International. Nyní však opět zazářila.

I přes různá omezení způsobená koronavirem funguje i v této době a využívá virtuální formy vzdělávání. Jako jediná fiktivní firma z České republiky a jedna ze tří evropských fiktivních firem se 22. dubna 2020 zúčastnila tzv. Youth Business Summit or International Online Trade Show neboli Mezinárodního virtuálního veletrhu fiktivních firem, který organizoval Virtual Enterprises International, Inc. z New Yorku. Tohoto veletrhu se zúčastnilo celkem 30 týmů, 22 z nich bylo z USA. Obchody probíhaly pomocí platformy Meet nebo Zoom. Obchodovatelnou měnou byl dolar. Firma ChartEco zabývající se výrobou papíru, ekologických výrobků z papíru a obalů, které nahrazují plast, a podnikající v rámci udržitelného rozvoje navázala spolupráci s indonéskou fiktivní firmou RAJA nebo s fiktivní firmou VenueFox z New Yorku. Firma RAJA prodává papírové zboží, firma VenueFox ocenila ekologický balicí papír jako vhodný pro jejich dekorace.

Domníváme se, že současná situace jednoznačně vyvolává otázku, jak zaměřit obchodování fiktivních firem do budoucna? Není již na čase soustředit pozornost i na virtuální obchodování přes I shopy a připravit na tento způsob podnikání i naše žáky?

frame-scrollup