Zpráva

Olympijský report 2020

20. ledna 2020

Očima našeho zpravodaje:

Poslení sportovní den a šťastnou cestu do svých domovů...:

Vyvrcholením posledního olympijského dne byl hokej, který se do průběžného pořadí krajů zatím nezapočítával. V seminifinále naši kluci nastoupili proti Vysočině a některé chvíle byly vskutku infarktové. Po velmi vyrovnaném boji se muselo za stavu 2:2 prodlužovat. Ani prodloužení nepřineslo změnu skóre a o postupu do finále musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých jsme se ukázali jako velmi úspěšní. Finále se hrálo v Chebu a tam jsme se utkali s Hradcem, který jsme porazili 4:2 a domů vezeme zlatou!

Náš kraj se nakonec umístil na 5. místě.

Všem moc děkujeme za účast, za nasazení, gratulujeme k výsledkům a přejeme šťastnou cestu domů.

 

Sportovní den třetí:

Třetí den olympiády nás štěstí začalo opouštět a propadli jsme se celkově až na páté místo. Některé disciplíny už skončily, takže víme konečné pořadí v karate u chlapců (4. místo) a dívek (6. místo), bohužel se nám příliš nezadařilo v akrobatickém lyžování, kde chlapci skončili na 12. místě, nicméně dívky dnes ještě jedna disciplína čeká. Skončily také alpské disciplíny. Chlapci jsou celkově 3 a dívky skončily těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Skvěle si stále vedou snowboardisté, dívky i chlapci jsou průběžně na prvním místě a dnes je čekají ještě dva závody, takže jim držíme pěsti. Radost nám udělali také hokejisté, kteří v základní skupině neprohráli jediný zápas a tak do play off postoupili z prvního místa.

Dnešní den se toho může ještě hodně změnit. Držte nám palce, naši sportovci to rozhodně nevzdávají a bojují jako lvi.

 

Sportovní den číslo 2:

Po včerejším velmi napínavém dni jsme končili jen jediný bod za vedoucím Libereckým krajem. Velkou zásluhu na tom měli naši lyžaři, kde družstvo alpského lyžování získalo bronzovou medaili. Snowboardisté si drží mezi chlapci i dívkami průběžné první místo. A konečné první místo vybojovali naši chlapci v krasobruslení, konkrétně Damian Malczyk a z pondělí ji má Vojtěch Warisch. Včera skončila soutěž v elekronických klávesových nástrojích, kde Tobiáš Mlýnek získal bronzovou medaili a také karatisté včera končili. Výsledné pořadí v karate pro náš kraj je 6. místo dívky a 4. místo chlapci, což je pro nás krásných 20 bodů do souhrnného bodonání.

Věříme, že ani dnešek nebude co se týče napětí a adrenalinu o nic slabší, držte nám dál pěsti a fanděte.

 

První den olympiády pro náš kraj znamenal mimořádný úspěch. Den jsme zakončili na průběžném prvním místě mezi kraji.

Obří podíl na tom mají snowboardisté, kterým se podařilo vybojovat dvě zlaté (Adéla Keclíková a Kryštof Minárik), jednu stříbrnou (Hana Otipková) a dvě bronzové medaile (Adam Krupa a Kristýna Skřipská). Po jednom z drahých kovů vybojovali také karatisté (zlatý Daniel Vašek, stříbrná Amálie Ondroušková a bronzový Alex Kozubal) a v alpských disciplínách získali zlatou Václav Halakuc, stříbrnou Tereza Kreissová a bronzovou Hana Milatová. A jednu zlatou získali ještě krasobruslař Vojtěch Warisch a v lyžařském orientačním běhu se nejlépe ve sprintu zorientovala Karolína Rychlá. Celkem po prvním dni máme tedy 6x zlato, 3x stříbro a 4x bronz. Hokejisté včera vyhráli v obou zápasech a do úterního finále v disciplíně Hra na elektronické klávesové nástroje postoupil Tobiáš Mlýnek.

Držte nám dál palce, začali jsme výborně.

Odjíždíme...

V neděli brzy ráno vyrazila výprava sportovců kraje Moravskoslezského čítající bezmála 130 mladých sportovců a trenérů do pro nás nejvzdálenějšího koutu Česka, do kraje Karlovarského. Na slavnostní zahájení naši výpravu vedl pan hejtman Ivo Vondrák a vlajkonoš pan Jakub Janda, vítěz Světového poháru a Turné čtyř můstků.

Celým zahájením provázel moderátor Libor Bouček a na závěr sportovcům zazpíval Mikolas Josef. Od pondělního rána se v Karlovarském kraji již naplno rozjedou medailová klání. Soutěžit se bude celkem v devíti sportech a jedné umělecké disciplíně – Hra na elektronické klávesové nástroje. Držte našim reprezentantům pěsti.

 

Program, výsledky i fotogalerii můžete sledovat přímo na stránkách Olympijských her dětí a mládeže

 

frame-scrollup