Zpráva

Pouhý bod dělil mladé basketbalisty NH od postupu v evropské soutěži EYBL

13. února 2018

Všechny tři týmy NH (U14, U15, U16), které se účastnily prestižní evropské mládežnické soutěže EYBL, odehrály v lednu druhá kola základních skupin. Z našich zástupců do dalších bojů nepokračuje jediný. Nejvíce se dařilo kategorii U15, která na turnaji v Budapešti vyhrála 3 zápasy ze 4 odehraných, přičemž ten čtvrtý prohrála o jeden jediný bod. Díky této smolné porážce nepostoupila do další fáze soutěže, kterým je play-off. Pozitivem tohoto turnaje je nominace ostravského hráče Michala Dadáka do All-stars týmu centrální divize EYBL.

Tým U16 na svůj druhý turnaj vycestoval letecky do i v lednu prosluněného Říma. Nejstarším basketbalistům se už tolik nedařilo a všechny čtyři zápasy v italské metropoli prohráli, avšak veškerá utkání byla vyrovnaná do posledních minut a žádné z nich neskončilo větším rozdílem než 10 bodů.

Stejný scénář se psal i v kategorii U14. Jejich závěrečný turnaj základní skupiny se odehrál v bulharském Botěvgradě a kluci reprezentující nejen NH, ale i Moravskoslezský kraj, nevyhráli jediný zápas. Basketbalisté z této kategorie především sbírali zkušenosti a pro mnohé z nich to byly vůbec první zápasy na mezinárodní scéně.

„Nutno říct, že je to první rok, co se ostravský klub této prestižní mládežnické soutěže účastnil a veškeré odehrané zápasy byly pro mladé basketbalisty, ale i jejich realizační tým, především zkušeností do budoucna. Již v příští sezóně bychom chtěli do výsledkové tabulky promluvit zase o trochu více. Pokračovat bychom chtěli také v letecké dopravě našich týmů, abychom hráčům zajistili větší pohodlí při cestování především na větší vzdálenosti,“ říká Marek Stuchlý, manažer mládežnické složky ostravského klubu.

„V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat Moravskoslezskému kraji za podporu, kterou jsme ve formě dotací obdrželi. Díky ní jsme mohli reprezentovat náš kraj takřka ve všech koutech Evropy,“ dodává Stuchlý.

Basketbalový klub NH Ostrava, pořádá celoročně náborové a propagační akce zaměřené na popularizaci basketbalu, s cílem přivést děti a mládež k pravidelnému sportování.

Více informací o působení klubu najdete na http://www.bknhostrava.cz/. Přijďte si nezávazně vyzkoušet jeden z nejpopulárnějších sportů!

frame-scrollup