Zpráva

Šachové MČR dětí do 8 let se konalo ve Frýdku-Místku

4. dubna 2019

Beskydská šachová škola za podpory Moravskoslezského kraje, Magistrátu Frýdku-Místku a Moravskoslezského šachového svazu uspořádala v termínu 30. – 31. 3. 2019 Mistrovství České republiky do 8 let v šachu.

Hrálo se v historickém sále Národního domu. Dívky i chlapci hráli odděleně celkem 9 kol švýcarským systémem. V rámci této akce proběhlo exhibiční zápas mezi Kristýnou Laurincovou a Matyášem Pasekou, kteří jsou aktuálními medailisty a členy reprezentace ČR ve starších kategorií.

Kromě samotného zápasu, který vyhrál Matyáš proběhly i rozhovory s účastníky tohoto zápasu. Ústředním tématem bylo jejich tréninkové nasazení, které je třeba dodržovat, aby se hráči mohli neustále zlepšovat a reprezentovat tak ČR.

Vítězové obou kategorií po celou dobu nepoznali hořkost porážky. A tak mistryní ČR v kategorii do 8 let se stal Veronika Vančáková z Beskydské šachové školy a mistrem ČR do 8 let Jiří Bouška z šachového oddílu Hlinsko. V kategorii dívek stříbro získala Sophia Olivia Day a bronz Adéla Bažantová. V kategorii chlapců na druhém místě skončil Myron Alidis a na třetím místě Andrey Chernyy.

Věříme, že všichni účastníci včetně doprovodů si pobyt v Moravskoslezském kraji užili a že se brzy opět k nám vrátí.

Třeba hned na další akci – 40. ročník Turnajů šachových nadějí, který Beskydská šachová škola pořádá v termínu 18. – 22. 4. 2019 opět v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Na tento turnaj bychom rádi pozvali všechny příznovce šachové hry.