Zpráva

Skvělý úspěch dosáhlo družstvo stolních tenistů VŠB-TU Ostrava

2. srpna 2018

Ve světovém klání na 4. Evropských univerzitních her v Coimbře v Portugalsko ostravští sportovci získali několik medailí a v týmové soutěži obsadili páté místo.

Hráči Ondřej Bajger, Michal Beneš a Roman Rezetka, pod vedením kouče Jiřího Žídka, se zúčastnili soutěže týmů a následně soutěží jednotlivců (dvouhra, čtyřhra).

Zlatá medaile z EUG 2018 míří na VŠB-TU Ostrava !!! Ve čtyřhře mužů hrálo 28 dvojic, pár VŠB-TUO Bajger, Beneš byl nasazen jako č.3 v 1.kole měl volný los. Jeho cesta turnajem byla skvělá: Chan,Denby (GB) 3:0, Lindkvist,Ericsson (SWE) 3:0, Menge,Guler (TUR) 3:0 a ve finále vítězství 3:1 s párem Cyrnek, Golebiowski (POL)!

V týmové soutěži startovalo 17 univerzitních družstev ze 12 zemí Evropy a naši obhajovali stříbrnou medaili z loňského ME univerzitních týmů z Olomouce. Nakonec naši obsadili páté místo.

Následovaly soutěže jednotlivců, ve dvouhře mužů hrálo 64 hráčů a podle světového rankingu byl Ondřej Bajger nasazen jako č.4. Po celou dobu turnaje podával skvělé výkony a vybojoval bronzovou medaili. Jeho zápasová bilance byla skvělá: Navyskas (LTU) 3:0, Mandl (AUT) 3:0, Pulkkinen (FIN) 3:0, Gunduz Z. (TUR) 3:0 a až v semifinále porážka s nasazenou dvojkou Yigenlerem (TUR) 0:3.

Michal Beneš se stejným hráčem prohrál již v osmifinále, svedl s ním úžasnou bitvu, ve které vedl již 2:0, ale nakonec odešel těsně poražen 2:3. Roman Rezetka, letošní akademický mistr ČR, svedl v osmifinále skvělý zápas s Polákem Golebiowským, ale se soutěží se rozloučil porážkou 1:3.

Více informací a výsledky z EUG 2018 na tomto webu.