Zpráva

Sportovní hry dětských domovů 2019

10. června 2019

„Regionální sportovní hry dětských domovů Moravskoslezského kraje“ proběhly 18. května 2019 ve sportovním areálu a tělocvičně Sportovního Gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě – Zábřehu. Sportovních her se zúčastnilo 10 dětských domovů, kdy 100 dětí soutěžilo v atletice, kopané, volejbalu a stolním tenisu. Děti, které se umístily na předních místech, získaly nejen medaile a poháry, ale čekal je i postup na „Celostátní kolo sportovních her dětských domovů ČR“, organizátorem výpravy byl náš dětský domov.

„Sportovní hry dětských domovů ČR“ se tentokráte konaly 1. června 2019 v Příbrami za účasti pěti regionů. Náš region reprezentovalo 15 dětí ze čtyř dětských domovů – Ostrava-Vizina, Budišov, Melč a Čeladná. Vítězem letošního ročníku „Sportovních her dětských domovů“ se stejně jako vloni stala výprava našeho regionu.

Výsledky republikového kola atletika chlapci: 100 m 2. místo, 1 500 m 4. místo, skok do dálky 3. místo, skok do výšky 1. místo, vrh koulí 2. místo, 4x100 m 3. místo

atletika dívky: 100 m 1. místo, 800 m 1. místo,  skok do dálky 2. místo,  skok do výšky 1. místo, vrh koulí 3. místo, 4x100 m 1. místo

Stolní tenis Dvouhry chlapci: 1. a 2. místo

Dvouhry dívky: 1. místo

Smíšená čtyřhra: 1. místo 2. místo

Malá kopaná chlapci 3. místo

Volejbal dívky 2. místo

Vyvrcholením budou „Mezinárodní sportovní hry dětských domovů“, které se letos konají v Maďarsku. Děti si odnášejí z těchto závodů nejen mnoho krásných sportovních úspěchů, ale i mnoho nevšedních zážitků.