Zpráva

Střední škola teleinformatiky v Ostravě přivítá žáky v novém, skončila rozsáhlá rekonstrukce

Po roce prací skončila rekonstrukce budovy Střední školy teleinformatiky v Ostravě. Díky 40milionové investici je škola hezčí a energeticky úspornější. Třetinu nákladů na přestavbu pokryly prostředky z evropských fondů, zbytek zaplatil Moravskoslezský kraj. Patří tak k regionům, které investují nejvíce prostředků do energeticky úsporných projektů.

„Budova už po desítkách let provozu rekonstrukci opravdu potřebovala. S přestavbou se začalo přesně před rokem, pracovalo se za plného provozu školy, což od pedagogů i žáků vyžadovalo určitou dávku trpělivosti. Všem chci poděkovat za shovívavost, věřím, že ocení nejen příjemnější prostředí, ale taky novou vzduchotechniku. Díky rekuperaci bude v učebnách čerstvý vzduch, což by mělo snížit únavu žáků a zlepšit soustředění na výuku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a doplnil, že je tato rekonstrukce jednou z největších letošních investičních akcí kraje v oblasti školství.

„Budova školy má nyní zateplenou fasádu i střechu, taky nová okna a dveře. Díky tomu se výrazně sníží provozní výdaje na energie. Proměnil se vzhled školy, navíc se v ní budou všichni cítit lépe díky vybudování vzduchotechniky s rekuperací vzduchu v učebnách. Investorem akce byl Moravskoslezský kraj, který na přestavbu získal skoro 14 milionů korun z evropských fondů, zbytek šel z krajského rozpočtu,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že celkové náklady dosáhly téměř 40 milionů korun.

Střední škola teleinformatiky v Ostravě se orientuje na výuku v oblastech počítačových sítí, telekomunikací, informatiky, zabezpečovací techniky a elektrotechniky. „V oborech Informační technologie a Telekomunikace se v naší škole vzdělává 370 žáků. Součástí budovy je i domov mládeže, kde žije téměř sto středoškoláků. Všichni tito mladí lidé si zaslouží příjemné prostředí, rád bych za proměnu naší školy Moravskoslezskému kraji jako zřizovateli poděkoval,“ uzavřel ředitel školy Pavel Zubek.


30. srpna 2019
frame-scrollup