Zpráva

Technické kroužky budou díky kraji atraktivnější

Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje technické a přírodovědné vzdělávání. Klade důraz na jeho kvalitu, ale také na to, aby byly tyto obory pro děti atraktivní. Pomoci by měly zajímavé technické a přírodovědné kroužky. Na jejich podporu vyčlenil kraj ve svém rozpočtu půl milionu korun.

„Technické kroužky bývají velmi často nákladné. Pokud chceme, aby se děti více zajímaly o robotiku, elektrotechniku, radiotechniku nebo třeba o řemesla, musí být kroužky dobře vybavené. Taky je důležité, aby se dětem věnovali odborníci, kteří budou schopni děti zaujmout a něco jim v daném oboru opravdu předat,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a dodal, že kvalitní kroužky nabízejí dětem smysluplnější trávení volného času, než posedávání v obchodních centrech nebo před televizí.

O příspěvek z krajské pokladny mohly žádat domy dětí a mládeže a střediska volného času bez ohledu na zřizovatele. Více než 500 tisíc korun šlo na 14 projektů, díky kterým mohou střediska otevřít nové učebny a vybavit je potřebnými pomůckami. Peníze mohou být využity také na odborníky, kteří se dětem budou v kroužcích věnovat.

„Krajské prostředky například napomohou frýdeckomísteckému Středisku volného času Klíč rozšířit kroužky robotiky, v Jablunkově se děti budou věnovat truhlařině, BAV klub Příbor bude moci nakoupit nové RC modely, ve Středisku volného času v Ostravě-Porubě se děti seznámí s 3D tiskem. Podobných projektů podpořil Moravskoslezský kraj celkem 14. Jsem přesvědčený, že je třeba k technice děti lákat od malička, v deváté třídě už je to poměrně pozdě,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny. 


5. března 2020
frame-scrollup