Zpráva

Tým BK NH Ostrava U14 v soutěži EYBL doposud nenašel přemožitele

11. října 2018

Ve dnech 21. – 24. 9. 2018 proběhl v Ostravě turnaj základní skupiny centrální divize EYBL. Vše začalo pátečním odpolednem, kdy byl v plánu první zápas mezi domácími pořadateli z Ostravy a německou basketbalovou akademií z Ludwigsburgu nedaleko Štutgartu. Po vyrovnané úvodní čtvrtině zápasu si domácí, výborně připravený tým, vybudoval menší náskok, který postupně navyšoval. Tomuto nepřetržitému tlaku se německý tým vzepřít nedokázal a v úvodním utkání si kluci došli pro vítězství.

Druhý den bylo naplánováno 7 zápasů. Postupem času své basketbalové dovednosti představili všichni aktéři turnaje, z nichž nejvyšší basketbalová úroveň byla sledována u výše zmíněného německého týmu a u maďarského týmu Zsíros Academia Kobanya, kteří si hladce poradili se svými soupeři rozdílem několika tříd. Samozřejmě došlo i na utkání domácí Ostravy, která se měla utkat s maďarskou Šoproní. Přes očekávání vyrovnaného utkání všech zúčastněných, se toto nekonalo a Ostrava vlétla do utkání ve vysokém tempu, kterému soupeř nedokázal nijak vzdorovat.

V neděli byl k vidění snad ještě krásnější mládežnický basketbal ve vysokém tempu, plný zajímavých zakončení a skvěle řešených basketbalových akcí. Poslední 3 zápasy se uskutečnily v pondělí. Znovu se bylo na co dívat, i když hráči již byli značně unaveni z předchozích bojů o body do základní skupiny. Okolo 15 hodiny odpolední mohla být za ostravským turnajem EYBL udělána tlustá čára a pořádání této prestižní soutěže bylo zdárně ukončeno.

“Je třeba vyzdvihnout výkony všech týmů. Předvedený basketbal byl na dobré a musel se líbit všem fanouškům a příznivcům basketbalu, kteří se přišli do haly Tatran podívat. Jsme velice hrdí, že jsme takto mohli reprezentovat Moravskoslezský kraj aměsto Ostrava na poli basketbalové Evropy“ řekl trenér mládežníků Marek Stuchlý.

frame-scrollup