Zpráva

Wichterlovo gymnázium hostilo 240 mladých matematiků

6. listopadu 2017

Ve středu 25. 10. 2017 se na Wichterlově gymnáziu sešlo téměř 240 matematiků, aby změřilo své dovednosti v jubilejním 15. ročníku Moravskoslezského matematického šampionátu. Každý ze soutěžících v kategorii středních škol řešil 5 náročných příkladů. Základní školy letos opět do soutěže vysílaly čtyřčlenná družstva. V kategorii ZŠ 9 se v letošním roce utkalo 39 družstev (tj. 156 dětí). Soutěžící přijeli z 24 škol z České republiky a Slovenska. Kategorie SŠ 3 byla určena pro žáky třetích ročníků všech typů středních škol. Počet soutěžících v této kategorii byl 76, počet zastoupených škol z České republiky a Slovenska dosáhl čísla 21.

Podobně jako v minulých letech měl i 15. ročník Moravskoslezského matematického šampionátu svého čestného hosta, který si pro studenty středních škol připravil zajímavou přednášku. V letošním roce zúčastnění přivítali prof. Jiřího Močkoře, který byl dlouholetým rektorem Ostravské univerzity.

Jako uznávaný matematik si připravil přednášku o fuzzy logice a modelování. Prof. Močkoř tak rozšířil galerii čestných hostů, ve které jsou bývalí předsedové Akademie věd ČR Helena Illnerová, Jiří Drahoš a Václav Pačes, či Kamil Wichterle, Ivo Vondrák nebo Karel Oliva. Záštitu nad soutěží převzal Mgr. Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Reportáž z Moravskoslezského matematického šampionátu TV Fabex, kterou zpracovali sami žáci

 


web: https://www.youtube.com/watch?v=B0_SOgSXrMk&list=PLS-yQPEOZ3PaY6yW8Fdiru5k1ab5tLnIT&index=42
frame-scrollup