Zpráva

Domov Jistoty je po rekonstrukci, život seniorů se zkvalitní

Větší komfort a více soukromí získají obyvatelé Domova Jistoty v Šunychelské ulici v Bohumíně. Díky společné - 8milionové - investici Moravskoslezského kraje a Ministerstva práce a sociálních věcí se podařilo zkvalitnit podmínky pro poskytování sociální služby 23 seniorům a lidem s handicapem. Slavnostního otevření domova po rekonstrukci se ve čtvrtek 3. května 2018 zúčastnili také náměstci hejtmana Jaroslav Kania a Jiří Navrátil.

Úpravy objektu včetně vybudování bydlení komunitního typu financovalo 6,5 miliony korun Ministerstvo práce a sociálních věcí, Moravskoslezský kraj přispěl částkou 2,5 milionu korun.

Moravskoslezský kraj se stará o to, aby senioři a lidé s handicapem využívající pobytové sociální služby, mohli žít kvalitněji a důstojněji v přirozeném prostředí. Měníme ústavy ve skutečné domovy, podporujeme seniory v aktivním životním stylu. Vždycky se přitom zaměřujeme na konkrétního klienta – vnímáme ho jako individualitu s individuálními potřebami,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.

Dodal, že technický stav domova před rekonstrukcí neodpovídal současným trendům a požadavkům na kvalitu poskytování sociálních služeb seniorům a naprosto nevyhovoval imobilním klientům. „Vstup do jednotlivých prostor nebyl bezbariérový a také dveře byly moc úzké, takže klienti na vozíku se tu nemohli samostatně pohybovat. To se teď změní, budou svobodnější,“ míní náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Po rekonstrukci budou senioři bydlet v sedmi jedno- a osmi dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím. Budova je nyní bezbariérová, její obyvatelé mají nově k dispozici společenské místnosti s kuchyňským koutem. Zvýšil se tak nejen jejich komfort, ale i celková kapacita domova - z původních 20 uživatelů sociální služby na současných 23.

Jsem rád, že se nám podařilo zajistit prostředky na financování této investiční akce. Slíbili jsme, že budeme efektivně spravovat majetek kraje a vhodně zvolenými investicemi ho zhodnocovat. Rekonstrukce Domova Jistoty je dobrou investicí - pomůže zkvalitnit život seniorů,“ řekl Jaroslav Kania, náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek.


3. května 2018
frame-scrollup