Zpráva

Moravskoslezský kraj se přidal do rodiny Rodinných Pasů

Brno – 16. prosince 2019

Moravskoslezský kraj se v roce 2019 rozhodl podpořit rodiny s dětmi pomocí karty Rodinný Pas. Poskytnutím dotace na tento projekt se Moravskoslezský kraj zapojil mezi dalších osm krajů České republiky, jejichž rodiny čerpají výhody Rodinných Pasů.

Rodinné Pasy fungují, jako „slevová karta“, kterou využívá již 1300 rodin v Moravskoslezském kraji. Prostřednictvím těchto karet mohou držitelé čerpat slevy na téměř 200 místech v Moravskoslezském kraji a u 3500 poskytovatelů v celé České republice, ale i v Dolním Rakousku. Není to jen slevová karta, Rodinné Pasy podporují a pořádají řadu akcí pro rodiny s dětmi.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast se k Rodinným Pasům vyjádřil: „Založení rodiny a výchova dětí je nejen velkou radostí a štěstím, ale zároveň i během na dlouhou trať a odpovědností, jejíž nároky jsou obecně vnímány jako samozřejmost. Rodiče se musejí na dlouhou dobu smířit se sníženým osobním i materiálním komfortem, musejí slevit ze svých potřeb a přání, neboť je čeká nelehký úkol, kterým je příprava dětí na spokojený a šťastný život. Odměnou jsou jim nejen větší či menší úspěchy dětí, ale především radost a naplnění ze společně stráveného času. Projekt Rodinné pasy má ambici alespoň částečně ulehčit s materiálním zajištěním rodinného života a umožnit neopakovatelné zážitky s vašimi blízkými na společných aktivitách a výletech.“ řekl Jiří Navrátil, MBA.

Během roku jste mohli na mnoha místech Moravskoslezského kraje potkat veverčáka Čendu, maskota Rodinných Pasů a infostánek, kde bylo možné se zaregistrovat a dovědět se o všech výhodách karty Rodinný Pas, kterou již více než 10 let využívají desetitisíce rodin z celého Česka.

Rodiny z Moravskoslezského kraje se mohou bezplatně registrovat, během měsíce jim domů dorazí karta Rodinný Pas. Projekt je určen pro rodiny s dětmi do 18 let, které mají trvalé bydliště v Moravskoslezském kraji nebo krajích, které jsou do projektu zapojené.

 

Více informací o projektu se dozvíte na www.rodinnepasy.cz nebo na FB Rodinné Pasy.

Koordinátorka projektu Rodinné Pasy v Moravskoslezském kraji

Marie Horňáčková

Tel.: +420 725 590 743

email.: mhornackova@sd-c.cz

 

frame-scrollup