Zpráva

Paní Hedvika z Domova Bílá Opava oslavila 102. narozeniny

Významné životní jubileum oslavila Hedvika Hlaváčová, která je jedním z klientů Domova Bílá Opava. Kromě rodiny jí na zahradě domova pogratuloval také náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil, přinesl jí květinu a dárkový koš.

„Setkání s člověkem, který má za sebou tak dlouhý a zajímavý život, je vždy nesmírně obohacující. Paní Hedvice přeji, aby se cítila co nejlépe, aby si i dále mohla užívat své oblíbené chvíle na zahradě, aby ji pořád bavilo poslouchat rádio a televizi, a hlavně, aby ji co nejčastěji navštěvovali její blízcí. To je dle mého názoru to nejdůležitější,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil, který paní Hedvice v Domově Bílá Opava ke 102. narozeninám osobně pogratuloval. Kromě jejích oblíbených orchidejí jí přivezl dárkový koš, ve kterém nechyběly sladkosti, džus, časopisy, kosmetika, ale také ořechový likér, který si paní Hedvika občas ráda dopřeje.

Paní Hedvika Hlaváčová se narodila 16. září 1918 v Polsku. Její maminka zemřela při porodu, a tak malá Hedvika vyrůstala se svými dvěma bratry a tatínkem, se kterým měla velice blízký vztah, a o kterém hovoří jako o zlatém člověku. Když byla malá, rodina se přestěhovala do Opavy, kde paní Hedvika po ukončení základní školy pracovala v kanceláři. Jak sama říká, měla hodného muže, se kterým v Bruntále ve spokojeném manželství vychovávala 4 děti.


15. září 2020
frame-scrollup