Zpráva

Uživatelé sociálních služeb navštívili Těšínské divadlo

Díky podpoře Moravskoslezského kraje se více než 350 uživatelů pobytových sociálních služeb a lidí, kteří s nimi pracují, zúčastnilo představení v Těšínském divadle.

Více než 350 uživatelů sociálních služeb z řad seniorů a osob se zdravotním postižením spolu s pracovníky sociálních služeb, kteří o ně pečují, využilo možnost navštívit ve čtvrtek 30. května muzikál Jedna noc na Karlštejně z repertoáru Těšínského divadla v Českém Těšíně, příspěvkové organizace. Realizaci návštěvy muzikálu organizoval odbor sociálních věcí a pro návštěvníky byl zabezpečen bezplatný vstup. Paní Věra a paní Eliška z chráněného bydlení v Ostravě se s námi před představením podělily o svá očekávání a uvedly: „Těšíme se na písničky, máme rády hudbu a nejoblíbenějším zpěvákem je pro nás Karel Gott.“ Přestože se s tímto zpěvákem na divadelním představení nesetkaly, byly při odchodu z divadla nadšené a spokojené.

Chceme naplňovat krajskou vizi kvalitního místa pro život, které poskytuje podmínky pro aktivní trávení volného času i ve stáří. Zároveň jsme představení zprostředkovali i pro lidi, kteří v sociálních službách pracují, je to drobné poděkování za odpovědnou a náročnou práci, kterou vykonávají. Věřím, že všichni si představení užili a stejně tak doufám, že takto koncipovaná akce není tou poslední, kterou organizujeme.“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil. Těšínské divadlo v Českém Těšíně je příspěvkovou organizací, zřizovanou Moravskoslezským krajem, a je výjimečné v rámci České republiky – jako jediné zastřešuje trvale soubory dvou národností – české a polské.

Autor fotografií: Karin Dziadková

frame-scrollup