Zpráva

Využijte pomoci NONSTOP

V současném nouzovém stavu je stále více lidí, kteří jsou v karanténě nebo zůstávají doma z jiných důvodů. Někteří jsou spolu s blízkými, jiní však mohou pociťovat sociální izolaci velmi tíživě. Je také řada lidí, kteří jsou citlivější, vnímavější a snadněji mohou podlehnout špatné náladě.

Nejen v této situaci je možné využít služby telefonické krizové pomoci – LINKA DŮVĚRY, na které jsou k dispozici profesionálové – krizoví interventi, terapeuti, psychologové, sociální pracovníci, kterým je možno zavolat, v případě potřeby a sdílet své aktuální psychické rozpoložení.

LINKA DŮVĚRY nabízí pomoc v případech:

- sdílení obav, podpora, zklidnění, pojmenování aktuálních nejistot,

- hledání zdrojů pomoci z vlastního okolí, pomoc při sestavování krizového scénáře,

- podpora při porozumění situaci.

Linka je k dispozici je nonstop, 7 dní v týdnu 24 hodin denně, a to LINKA DŮVĚRY KARVINÁ, kterou provozuje Centrum psychologické pomoci, příspěvková organizace kraje, tel. 777 499 650, 596 318 080, skype: linka.duvery.karvina, a LINKA DŮVĚRY OSTRAVA, kterou provozuje Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace města, tel. 737 267 939, 596 618 908.

LINKA DŮVĚRY nenahrazuje speciální linky zřízené pro akutní řešení spojené s ohrožením či infekcí koronavirem, linky hygienických stanic či krizové linky státní správy.

frame-scrollup