Zpráva

Studenti jdou zadarmo na hokej, kraj ocenil jejich fanouškovská videa

Soutěž Žijeme hokejem aneb Celá třída na hokej zdarma o volné vstupenky na hokejové mistrovství světa, které už za tři dny startuje v Praze a Ostravě, zná vítěze. Stala se jím třída 2. A ze Střední průmyslové školy stavební v Havířově, která natočila nejzajímavější videopozvánku pro návštěvníky šampionátu. Vstupenky a čokoládové puky v úterý 28. dubna 2015 studentům předal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

„Do soutěže se zapojily téměř čtyři desítky školních týmů v kraji, což jen potvrzuje, že mistrovství světa v ledním hokeji přitahuje obrovskou pozornost veřejnosti a je nejsledovanější událostí letošního roku. Právě toho jsme chtěli využít k propagaci našeho regionu," konstatoval hejtman s tím, že soutěž Žijeme hokejem aneb Celá třída na hokej zdarma vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Rádiem Čas. Týmy základních a středních škol v Moravskoslezském kraji měly za úkol natočit maximálně minutový klip s pozvánkou na zajímavé místo v regionu. Pro jednotlivá videa mohli návštěvníci hokejového webu hlasovat po dobu jednoho měsíce.

"Chtěli jsme prostřednictvím soutěže zvýšit povědomí veřejnosti o našem regionu a atraktivní formou ukázat zajímavé lokality Moravskoslezského kraje očima mladých lidí. Obrovský ohlas samotných škol i návštěvníků stránek nás mile překvapil. Jsme rádi, že můžeme spolupráci studentů na zviditelnění našeho kraje ocenit tím, že jim umožníme vychutnat si atmosféru šampionátu přímo na stadionu," dodal hejtman Miroslav Novák s tím, že kromě autorů vítězných videí předal volné vstupenky na hokejová utkání i dětem z Dětského domova a Školní jídelny v Havířově-Podlesí.

„Do soutěže jsme se vlastně přihlásili díky paní učitelce Drbuškové, která se o ní dozvěděla až tři dny před uzávěrkou. Na samotné natáčení a stříhání klipu jsme tedy neměli moc času, nicméně jsme se ve třídě navzájem hecovali a moc nás to bavilo,“ říká Dan Kyška z vítězného týmu Střední průmyslové školy stavební v Havířově. Přiznává, že dosud neměl s natáčením klipů žádné zkušenosti, pokud nepočítá rodinná videa.

Videa se studentskými videopozvánkami podpořilo celkem 17 210 hlasujících, vítězné video získalo 1 663 hlasů, na druhé příčce se umístilo družstvo 2. B Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál s 943 hlasy. Třetí místo obsadil tým ze 2. B Gymnázia a Střední odborné školy Frýdek-Místek s 892 hlasy. Prvních dvacet družstev obdrželo lístky na jeden hokejový zápas pro celou třídu, kraj tedy rozdal mezi studenty celkem 700 vstupenek. Na vítězné i ostatní klipy se lidé mohou podívat na www.zijemehokejem.cz

frame-scrollup