Zpráva

Umístění žáků škol z Moravskoslezského kraje v ústředních kolech předmětových soutěží ve školním roce 2007/2008

Biologická olympiáda

Termín: 1. 5. 2008
Místo: Svitavy

Kategorie: SŠ (A)
17. Matiční gymnázium, Ostrava
26. Slezské gymnázium, Opava

Dějepisná olympiáda

Termín: 2. - 6. 6. 2008
Místo: Rakovník

Kategorie: ZŠ
1. Mendelovo gymnázium, Opava
7. Základní škola a mateřská škola, Dvorce

Fyzikální olympiáda

Termín: 26. - 29. 2. 2008
Místo: Karlovy Vary

Kategorie: SŠ (A)
13. Matiční gymnázium, Ostrava
23. Mendelovo gymnázium, Opava

Chemická olympiáda

Termín: 28. - 31. 1. 2008
Místo: Ostrava

Kategorie: SŠ (A)
1. - 2. Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek
20. - 21. Mendelovo gymnázium, Opava
37. - 38. Gymnázium, Ostrava - Zábřeh, Volgogradská 6a

Kategorie: SŠ s odborným zaměřením (E)
3. SPŠ chemická akademika Heyrovského a Gymnázium, Ostrava - Zábřeh
4. SPŠ chemická akademika Heyrovského a Gymnázium, Ostrava - Zábřeh

Matematická olympiáda

Termín: 9. - 12. 3. 2008
Místo: České Budějovice

Kategorie: SŠ (A)
2. Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec
25. - 31. Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec

Termín: 12. - 14. 3. 2008
Místo: České Budějovice

Kategorie: SŠ (P)
1. Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec
6. Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec
11. Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek
28. Mendelovo gymnázium, Opava

Matematický klokan

Termín: 27. 3. 2008

Kategorie: Klokánek
1. Základní škola, Staré Hamry
1. Základní škola a Mateřská škola, Český Těšín, Komenského 607
1. Základní škola, Havířov - Podlesí, K. Světlé 1
1. Základní škola a Mateřská škola, Čeladná
1. Základní škola, Vratimov, Datyňská 690
1. Základní škola, Ostrava, Matiční 5
1. Základní škola, Opava, Englišova 82
1. Základní škola, Opava, Boženy Němcové 2

Kategorie: Benjamín
2. Gymnázium, Karviná - Nové Město
3. Masarykovo gymnázium, Příbor
3. Základní škola, Bohuslavice

Kategorie: Student
2. Gymnázium Hladnov, Ostrava - Slezská Ostrava

Celostátní matematická soutěž žáků SOŠ, ISŠ, SOU a OU

Termín: 28. 3. 2008

Kategorie I (101 soutěžících)
5. Střední škola, Třinec - Kanada

Kategorie: III (77 soutěžících)
4. SŠ stavební a dřevozpracující, Ostrava - Zábřeh

Kategorie V (347 soutěžících)
2. SPŠ elektrotechnická, Havířov - Město

Kategorie: VII (336 soutěžících)
4. SPŠ stavební, Havířov - Podlesí

Olympiáda v českém jazyce

Termín: 18. - 25. 6. 2008
Místo: Stráž nad Nežárkou

Kategorie: I (ZŠ)
11. - 35. Gymnázium, Frenštát p. R.

Kategorie: II (SŠ)
4. Gymnázium, Český Těšín

Soutěž v jazyce anglickém

Termín: 5. - 7. 5. 2008
Místo: Praha

Kategorie: ZŠ (II.A)
1. Základní škola, Stěbořice 150 (obhajoba vítězství z loňského ročníku)

Kategorie: ZŠ (II.B)
5. - 7. Gymnázium, Karviná - Nové Město

Kategorie: ZŠ (III)
3. Gymnázium, Krnov

Soutěž v jazyce francouzském

Termín: 16. 4. 2008
Místo: Praha

Kategorie: ZŠ (A1)
1. Základní škola, Opava, Edvarda Beneše 2

Kategorie: ZŠ (A2)
4. Základní škola, Ostrava - Poruba, Porubská 831

Kategorie: SŠ (B1)
3. Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba

Kategorie: SŠ (B2)
6. Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba

Soutěž v jazyce latinském

Termín: 24. 4. 2008
Místo: Praha

Kategorie: SŠ (A)
9. Gymnázium a SOŠ, Orlová - Lutyně
10. Gymnázium BESKYDY MOUNTAIN ACADEMY, s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí

Soutěž v jazyce německém

Termín: 10. -11. 4. 2008
Místo: Praha, Goethe Institut

Kategorie: ZŠ (II. A)
4. - 14. Základní škola a Mateřská škola, Karlovice

Kategorie: ZŠ (II. B)
4. - 14. Základní škola, Hlučín - Rovniny, Cihelní 8

Kategorie: ZŠ (II. C)
4. - 14. Základní škola, Nový Jičín, Komenského 66

Kategorie: SŠ (III. A)
4. - 14. Gymnázium, Krnov

Kategorie: SŠ (III. B)
4. - 14. Mendelovo gymnázium, Opava

Soutěž v jazyce ruském

Termín: 28. 3. 2008
Místo: Praha, Ruské středisko vědy a kultury

Kategorie: SŠ (I)
4. - 14. Gymnázium, Vítkov

Kategorie: SŠ (II)
4. - 14. Gymnázium a SOŠ, Orlová - Lutyně

Soutěž v jazyce španělském

Termín: 16. 5. 2008
Místo: Praha

Kategorie: SŠ (I)
6. Gymnázium Hladnov, Ostrava - Slezská Ostrava

Kategorie: SŠ (II)
5. Gymnázium Beskydy MOUNTAIN ACADEMY, s.r.o., Frýdlant. n. O.

Středoškolská odborná činnost

Termín: 15. 6. 2008
Místo: Varnsdorf

Matematika - 9. Mendelovo gymnázium, Opava

Fyzika - 8. Mendelovo gymnázium, Opava

Chemie - 14. Mendelovo gymnázium, Opava

Biologie - 10. Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba

Geologie, geografie - 4. Střední škola zemědělská, Český Těšín

Zdravotnictví - 6. Mendelovo gymnázium, Opava

Zemědělství - 11. Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá

Ochrana životního prostředí - 3. Střední škola zemědělská, Český Těšín

Strojírenství, hutnictví, doprava a příbuzné obory - 2. Střední průmyslová škola, Frýdek-Místek

Elektrotechnika, elektronika, technika počítačů a telekomunikace - 3. Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava - Moravská Ostrava

Elektrotechnika, elektronika, technika počítačů a telekomunikace - 7. Střední škola elektrotechnická, Frenštát p. R. 

Stavebnictví, architektura a průmyslový design - 9. Střední průmyslová škola stavební, Ostrava - Zábřeh

Učební pomůcky - 13. Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava - Moravská Ostrava

Pedagogika, psychologie, sociologie, problematika volného času - 7. Gymnázium a SOŠ, Frýdek-Místek

Historie - 5. Mendelovo gymnázium, Opava

Filosofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory - 15. Střední škola zemědělská, Český Těšín

Zeměpisná olympiáda

Termín: 5. 5. 2008
Místo: Plzeň

Kategorie: ZŠ (A)
3. Základní škola a Mateřská škola, Bohuslavice

Kategorie: ZŠ (B)
1. Základní škola Borovského, Karviná - Ráj

Kategorie: ZŠ (C)
13. Základní škola, Ostrava - Zábřeh, Chrjukinova 1801/2

Kategorie: SŠ (D)
14. Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek

Turnaj mladých fyziků

Termín: 10. - 11. 4. 2008
Místo: Rumburk

1. Mendelovo gymnázium, Opava

Astronomická olympiáda

Termín: 23. 5. 2008
Místo: Ostrava, Hvězdárna a planetárium J. Palisy

Kategorie C, D
3. Gymnázium, Havířov - Město
8. Gymnázium Františka Živného, Bohumín
10. Gymnázium Františka Živného, Bohumín

Termín: 30. 5. 2008
Místo: Praha, Štefánikova hvězdárna, Akademie věd ČR

Kategorie E, F
19. Základní škola,Třinec, Slezská 773

Kategorie G, H
1. Mendelovo gymnázium, Opava
4. Základní škola, Havířov - Město, M. Kudeříkové 14
15. Masarykovo gymnázium, Příbor
16. Základní škola, Vendryně 236
23. Základní škola, Ostrava - Hrabová

Eurorebus

Termín: 13. 6. 2008
Místo: Praha

Kategorie ZŠ I třídy (54 soutěžících tříd)
1. Základní škola Borovského, Karviná - Ráj
13. Základní škola a mateřská škola, Bohuslavice
16. Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba
19. Základní škola, Ostrava - Poruba, Dětská 2
21. Jubilejní Masarykova základní škola, Sedliště

Kategorie ZŠ I jednotlivci (83 soutěžících)
4. Základní škola Borovského, Karviná - Ráj
9. Základní škola a mateřská škola, Bohuslavice
11. Gymnázium, Frenštát p. R.

Kategorie ZŠ II třídy (52 soutěžících tříd)
3. Gymnázium, Ostrava - Zábřeh, Volgogradská
5. Mendelovo gymnázium, Opava 6a
17. Gymnázium, Český Těšín
18. Masarykovo gymnázium, Příbor

Kategorie ZŠ II jednotlivci (75 soutěžících)
1. Gymnázium, Ostrava - Zábřeh, Volgogradská
2. Mendelovo gymnázium, Opava
22. Základní škola, Opava, Edvarda Beneše 2
23. Gymnázium, Český Těšín

Kategorie SŠ třídy (54 soutěžících tříd)
6. Gymnázium, Český Těšín
11. Masarykovo gymnázium, Příbor
18. Masarykovo gymnázium, Příbor
25. Mendelovo gymnázium, Opava

Kategorie SŠ jednotlivci (89 soutěžících)
12. Gymnázium Františka Živného, Bohumín
16. Masarykovo gymnázium, Příbor
23. Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec

Soutěž škol o putovní pohár (200 soutěžících škol)
6. Gymnázium, Český Těšín
11. Mendelovo gymnázium, Opava
12. Základní škola, Opava, Edvarda Beneše 2
14. Masarykovo gymnázium, Příbor
26. Základní škola a mateřská škola, Štěpánkovice

frame-scrollup