Zpráva

Běžci z Opolského vojvodství již podruhé na Ostrava City Maratonu

Tradiční a nejstarší městský maraton v České republice "Ostrava City Maraton" se uskutečnil v neděli 22. září 2019 pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a náměstkyně primátora města Ostravy Andrey Hoffmannové. Tento běžecký festival proběhl i letos za účasti sportovců z našeho partnerského regionu v Polsku, Opolského vojvodství. Běžci z našeho kraje se každoročně účastní "Opolského maratonu", jedná se tedy o každoroční spolupráci našich regionů v oblasti sportu, jež je definována ve smlouvě o spolupráci z roku 2017.

V tomto závodě se na start postavilo celkem 10 polských běžců, pět z řad poloprofesionálních běžců a letos navíc i pět úředníků z úřadu Opolského vojvodství. Většina z nich poměřila své síly v půlmaratonu, pouze jediný člen výpravy běžel 10km závod a skončil na celkovém čtvrtém místě. Úřad Opolského vojvodství reprezentovali tito zástupci: Damian Cedro, Tomasz Hanzel, Bartosz Ostrowski, Aneta Ludwig-Chłąd a Bartosz Swoboda. Všichni úspěšně doběhli půlmaraton a z řad poloprofesionálů uběhl závod také Jacek Makowski, Rafał Rusznica (4. místo 1/4 maraton), Piotr Osuch, Maciej Citko a Kamil Stankiewicz.

Start a cíl všech závodů byl na Masarykově náměstí a pořadatelem byl již tradičně Maraton Klub SEITL Ostrava.