Zpráva

Běžci z Opolského vojvodství na Ostravském maratonu

Již třetí ročník otevřeného Mistrovství Moravy a Slezska v maratonu KILPI RUNFEST OSTRAVA se uskutečnil v neděli 23. září 2018 v Ostravě, a to pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a náměstka primátora statutárního města Ostravy Vladimíra Cigánka.

Z partnerského regionu Opolské vojvodství v Polsku se této akce účastnilo celkem 6 běžců, kteří se zapojili do závodů na základě reciprocity, neboť v květnu tohoto roku na obdobnou akci (Opolský běh) zase vyjeli naši zástupci.

Nejlepší umístění v rámci RUNFEST Ostrava si ve své kategorii odnesl Jaroslaw Haczyk, který doběhl na třetím místě v půlmaratonu v čase 1:26:24 – absolutně jako 18. Michał Czupkiewicz, který jako jediný běžel maraton, v čase 3:15:12 překonal svůj osobní rekord. Mezi další patřily půlmaratonské běžkyně Natalia Haczyk a Iza Wojtasik a u mužů Kamil Stankiewicz a Artur Góralczyk.

Celkem se běželo v několika kategoriích tj. maraton, 1/2maraton, 1/4maraton, štafety na 6x6 km, byly zde běžecké závody pro děti všech věkových kategorií i kočárky, nově také pochod Nordic Walking a nechyběl ani benefiční běh RunFest BĚH tentokrát pro Terezku. Start a cíl všech závodů byl na Masarykově náměstí a pořadatelem již tradičně Maraton Klub SEITL Ostrava.