Zpráva

Děti se ve Fulneku učily hrou

Krajská soutěž navazující na didaktickou policejní hru „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“ zná své vítěze.

Dne 7. 11. 2017 proběhla ve Fulneku v Městském kulturním centru celokrajská soutěž, které se zúčastnilo prvních 15 přihlášených družstev, tvořených dětmi ze čtvrtých tříd základních škol Moravskoslezského kraje. Děti soutěžily ve znalostech základních bezpečnostních pravidel.

Zatím měly možnost získat hru jen základní školy v našem kraji a až poprvé, právě díky naší soutěži, výherci obdrželi hru a mohli si ji odnést domů. Žáci se poprali se záludnými otázkami na výbornou. Vítězem se stal tým ze Základní školy generála Heliodora Píky Štítina, druhé místo obsadila Základní škola a gymnázium Vítkov a na třetí příčce skončili žáci ze Základní školy Ivana Sekaniny Ostrava-Poruba.  Jedna hra putovala také do třídy vítězů a i děti, které se umístily na druhém a třetím místě, obdržely hru pro svou třídu. Ceny předal náměstek ředitele moravskoslezské policie Radim Daněk. Další dárky získaly děti také od krajského zastupitele Petra Zábojníka. Všichni soutěžící a pedagogové obdrželi drobné upomínkové předměty a pamětní listy.

Pro účastníky byl v průběhu soutěžního dopoledne připraven doprovodný program, na kterém se mohli seznámit s dopravními prostředky policie, balistickými a ochrannými pomůckami, prací kriminalistického technika a zhlédli ukázku výcviku služební kynologie.


7. listopadu 2017
frame-scrollup