Zpráva

Do Vítkovic zavítal hokejový tým z partnerské Vologdy

Pod názvem Moravskoslezské hokejové hry U13 se ve dnech 15. - 17. 2. 2019 uskutečnil v Ostravě hokejový turnaj hráčů do třinácti let, na který zavítal i tým z ruské Vologdy. Jednalo se o další z projektů realizovaných Moravskoslezským krajem v rámci dlouhodobé spolupráce s partnerskou Vologodskou oblastí. 

V srpnu 2018 reprezentovali hráči 8. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA Moravskoslezský kraj na turnaji své věkové kategorie v ruské Vologdě. Nyní zavítali stejně staří hráči tamního hokejového klubu do Ostravy, kde se ve dnech 15.-17. února zúčastnili turnaje pod názvem Moravskoslezské hokejové hry U13. V jeho rámci změřili své síly nejen s domácími Vítkovicemi, ale také s týmy HC RT Torax Poruba, AZ RESIDOMO Havířov a HC Oceláři Třinec. 

 Turnaj se hrál systémem každý s každým, přičemž v rámci jednotlivých utkání absolvovali hráči vždy dvě dvacetiminutovky následované pětiminutovou hrou 3 na 3 a samostatnými nájezdy. Za každou dvacetiminutovku tým získával 2 body za vítězství nebo 1 bod za remízu, vítězství při hře 3 na 3 znamenalo další 1 bod a stejně tak i vítězství v samostatných nájezdech. Z jednoho utkání tak mohl tým vytěžit maximálně 6 bodů. 

Trenér vítkovických osmáků Luděk Krayzel si celý turnaj pochvaloval: “Všechny týmy tento netradiční herní systém ocenily, neboť v každé z jednotlivých částí utkání se začínalo de facto od znova a hráči tak měli vždy až do poslední chvíle o co bojovat. Nehledě na to, že si v každém utkání bez ohledu na výsledek základní hrací doby mohli hráči vyzkoušet i hru 3 na 3 a samostatné nájezdy, což je pro ně velkým přínosem. O konečném pořadí pak v dramatickém závěru rozhodly až samostatné nájezdy posledního utkání turnaje mezi Porubou a Třincem, kdy nám celkové vítězství uniklo o jediný bod, takže i pro diváky byl turnaj napínavý až do úplného konce." 

 Přestože hosté z Vologdy skončili až na posledním 5. místě, i oni byli z účasti na turnaji a celého téměř týdenního pobytu v našem kraji nadšení. Kromě možnosti porovnat si síly hned se čtyřmi týmy z Moravskoslezského kraje na ně čekal i bohatý doprovodný program. Zavítali například do Dolní oblasti Vítkovice, kde se pobavili ve Světě techniky a prohlédli si Ostravu z Bolt Tower, v Ostravar Aréně shlédli představení Sněhurka na ledě a poslední den svého pobytu ještě věnovali návštěvě Technického muzea Tatra v Kopřivnici.

 

 Na pozadí hokejového turnaje ovšem probíhala také jednání představitelů Moravskoslezského kraje se členy vedení Vologodské oblasti o dalších možnostech rozšiřování již dlouhodobě rozvíjené partnerké spolupráce. S rektorem Ostravské univerzity Janem Latou a náměstky hejtmana Moravskoslezského kraje Janem Krkoškou a Stanislavem Folwarcznym se setkala delegace v čele s náměstkem gubernátora Vologodské oblasti Olegem Vasiljevem. “Jsem velmi rád, že po řadě zdařilých recipročních projektů v oblasti kultury a cestovního ruchu se nám podařilo navázat díky vítkovickým hokejistům spolupráci i v oblasti mládežnického sportu a konkrétně hokeje, který je pro obě naše země národním sportem. Během pobytu v Ostravě jsme pak projednali i nové možnosti spolupráce mezi našimi univerzitami na poli vzdělávání,” ocenil výsledky své návštěvy Vasiljev, který se již nyní těší, že se do Ostravy vrátí na konci letošního roku u příležitosti juniorského mistrovství světa v hokeji.   

 

 

 

 

Tato stránka je k dispozici také v angličtině / This page is also available in English
frame-scrollup