Zpráva

Hejtman kraje přijal izraelského velvyslance

V pondělí 8. října 2018 se hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák setkal s velvyslancem Státu Izrael v České republice J. E. Danielem Meronem.

Izraelský velvyslanec byl do své funkce jmenován v únoru 2017 a jednalo se o jeho již druhou oficiální návštěvu Moravskoslezského kraje a současně setkání s hejtmanem kraje.   

Velvyslanec hejtmanovi přiblížil své dojmy z návštěvy Moravskoslezského inovačního centra, kde se rovněž setkal s představiteli automobilového klastru. S hejtmanem Vondrákem se shodli, že automobilový průmysl je v našem regionu velmi silně zastoupený a má potenciál pro spolupráci i v oblasti inovací. Výhodou našeho regionu přitom může být i superpočítačové centrum IT4Innovations, které je pro svou výkonnou počítačovou infrastrukturu ideální pro praktické využití v řadě oborů náročných na počítačový výkon od biomedicíny po třeba právě automobilový průmysl, který v čím dál větší míře využívá výkonné počítače při vývoji automobilů a jejich komponent. Velvyslanec se v rámci své návštěvy dále setkal se zástupci židovské komunity v regionu

Hejtman Vondrák poděkoval velvyslanci za zájem o náš region a za jeho milou návštěvu. Představil proměňující se strukturu našeho regionu a potvrdil připravenost spolupracovat zejména v oblasti podpory a rozvoje inovací.

frame-scrollup