Zpráva

Kanadská velvyslankyně v Moravskoslezském kraji

U příležitostí Dnů Kanady navštívila v úterý 21. 11. 2017 velvyslankyně Kanady J.E. Barbara C. Richardson Moravskoslezský kraj.

Velvyslankyni přijal 1. náměstek hejtmana Lukáš Curylo.

Během srdečného rozhovoru  paní velvyslankyně, která navštívila náš region poprvé, zmínila, že v souvislosti s CETA (mezinárodní smlouva o volném obchodu mezi EU a Kanadou) by ráda viděla větší aktivitu kanadských firem v kraji, protože vnímá, že kanadské aktivity jsou i v rámci ČR spíše neviditelné. S prvním náměstkem hejtmana se shodli na podpoře spolupráce v byznysu, vzdělávání, kultuře i cestovním ruchu. 

„Paní velvyslankyně je velmi milá a pragmatická dáma, potkal jsem se s ní už předchozí den u příležitosti slavnostního zahájení kanadských dnů, takže jsme na témata možné spolupráce volně navázali. Oblasti, které nás zajímají, ať už je to spolupráce ve výzkumu a vývoji, v IT nebo v zelených technologiích rezonovaly i u paní velvyslankyně. Zmínil jsem i bohatý kulturní život v regionu včetně špičkových uměleckých souborů, mezi nimi např. i Janáčkovu filharmonii Ostrava, a nabídl možnost kulturní výměny našich těles v Kanadě a naopak. Filharmonii jsem zmínil záměrně, protože v příštím roce JFO připravuje řadu vystoupení u příležitosti 100. výročí od premiéry Její pastorkyně v zahraničí a 90 let od úmrtí Leoše Janáčka. Věřím, že zvyšování povědomí o kulturní úrovni našeho regionu je jednou z významných cest, jak dostávat náš region do povědomí v zahraničí a zároveň zvyšovat naši atraktivitu, a tím i pozornost, ať už pro příchozí studenty, vědecké pracovníky nebo třeba byznysmeny,“ komentoval setkání náměstek Curylo.

 

frame-scrollup