Zpráva

Lidé mohou v mapové aplikaci sledovat kde, jak a za kolik staví Moravskoslezský kraj

Přehled dokončených, právě realizovaných nebo plánovaných staveb si mohou lidé prohlédnout díky nově aktualizované aplikaci „Kde stavíme“. K dispozici je volně na webových stránkách kraje.

„Lidé mohou díky aplikaci vidět všechny krajské investice v dopravě, zdravotnictví, školství, v odvětví sociálních věcí, kultury nebo krizového řízení. Nejčastěji jsou to rekonstrukce nebo modernizace budov a silnic, ale také novostavby. Všechny tyto investice zlepšují služby občanům, ale také postupně zhodnocují krajský majetek. V současnosti má nemovitý majetek Moravskoslezského kraje hodnotu 44, 8 miliardy korun, což je více než dvojnásobek oproti toku 2003. Je to samozřejmě také díky evropským fondům, které podporují rozvoj regionu,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania a doplnil, že kromě oprav silnic po celém regionu se například staví nové dílny v bruntálské střední škole, probíhá revitalizace Domova Letokruhy v Budišově nad Budišovkou, zámku v Nové Horce, školního statku v Opavě nebo Muzea Těšínska. „Za zmínku také stojí výstavba Integrovaného výjezdového centra v Českém Těšíně nebo třeba Modernizace laboratoří chemické průmyslovky v Ostravě.“

Mapa významných investičních staveb kraje je barevně rozčleněna na akce dokončené, v realizaci a v přípravě. Základní data o každé stavbě doprovází fotodokumentace ilustrující původní stav, průběh výstavby a konečný výsledek proměny každé stavby.

„Většina plánů pro rok 2018 je už dokončena, kraj na ně vynaložil skoro 2 miliardy. V investicích budeme samozřejmě pokračovat a dokonce chceme v následujících letech finanční prostředky navýšit. Připravovaný rozpočet kraje na rok 2019 počítá s investicemi 2 a půl miliardy korun,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania.

Investiční mapa bude průběžně doplňována o další stavby.


9. října 2018
frame-scrollup